Dordrecht, Netherlands

Noordelijke insteekhaven gedempt voor woningbouw

De Noordelijke Insteekhaven – de plek waar ooit de Ark van Noach heeft gelegen – wordt gedempt. Daarna worden er woningen op gebouwd.
Leo Roubos | 9 augustus 2019 11:42 | Aangepast op 9 augustus 2019 11:42
Sinds deze week is er een aannemer gekozen die het werk mag gaan doen. Hij is de plannen nog aan het uitwerken, maar als het goed is begint hij eind van het jaar met het dempen.

Het is de bedoeling dat het zand – waarmee de haven wordt dichtgestort – zoveel mogelijk wordt aangevoerd vanaf de rivier. Er komt dan een enorme berg zand te liggen. Dit moet een aantal jaren inklinken en dat wordt weer constant gemeten.

Vervolgens wordt en nieuwe rivieroever aangelegd en wordt het terrein bouwrijp gemaakt. De berg verdwijnt dan weer. Als het een beetje meezit gebeurt dat bouwrijp maken in 2023 en 2024. Vervolgens moet er dan nog geheid worden. Eer dat de huizen er staan, zijn we zo’n twee jaar verder.

Momenteel ziet men ook een heleboel bigbags met zand liggen aan de zijkant van het terrein. Dit wordt gebruikt voor het verzwaren van de kades bij het wervenpark. Daar moeten de damwanden namelijk van vervangen worden.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...