gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NS past dienstregeling HSL toch aan: trein minder per uur

2052951c9947470b77c72e56c58a71ea

De NS rijdt sinds maandag tóch met minder treinen op het hogesnelheidslijntraject van Breda, via Rotterdam naar Amsterdam. Vorige maand zei staatssecretaris Heijnen (Infrastructuur) nog dat dit niet zou gebeuren.

Rijnmond |  | Aangepast op
Er rijden per uur op het hsl-traject nu nog vier treinen in plaats van vijf in beide richtingen. Volgens de NS is de maatregel nodig omdat er hierdoor treinen ingezet kunnen worden op een ander traject. Er worden minder nieuwe treinen (Intercity Nieuwe Generatie) geleverd dan verwacht. Oudere treinen die veel onderhoud nodig hebben moeten daardoor langer worden ingezet dan werd gedacht. Daardoor is er een hoger risico op uitval.

De treinen die niet meer rijden op het hsl-traject zijn onder meer verplaatst naar het traject tussen Rotterdam Centraal en Den Haag Centraal. Op dat traject reden sinds 8 januari geen intercity's, omdat grote aantallen machinisten trainingen kregen in de nieuwe treinen. Die treinen konden daardoor niet gebruikt worden voor passagiersvervoer.

Scheurvorming
Vanwege beginnende scheurvorming bij onder meer viaducten moeten treinen op het hsl-traject al minder hard rijden. Dat levert reizigers volgens de NS een vertraging op van minimaal vijf minuten, terwijl ProRail tien tot vijftien minuten aanhoudt.
Een NS-woordvoerder meldt aan de NOS dat de vertraging met het wegvallen van een van de vijf Intercity direct-treinen per uur niet groter wordt. "De vijf treinen per uur reden vrij kort na elkaar, waardoor ze elkaar snel in de weg zaten als er iets gebeurde. We kunnen wel met vijf treinen per uur rijden, zoals de staatssecretaris aankondigde, maar dan is de kans op vertraging groter."

'Kan drukker zijn'
Het betekent wel dat de NS op het traject minder reizigers per uur kan vervoeren. De treinen hebben vaste lengtes en het is zeer lastig om extra wagons aan te koppelen, zegt de woordvoerder. "Het kan dat het op sommige momenten daarom drukker is in de trein."
De woordvoerder benadrukt dat het gaat om een tijdelijke maatregel die "binnen afzienbare tijd" kan worden teruggedraaid, omdat er steeds meer nieuw materieel beschikbaar komt. Een termijn wil hij niet noemen.

Lees meer over:

| |

Lees ook

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.