Dordrecht, Netherlands

NS poeiert Dordrecht af

De NS biedt geen alternatief voor het schrappen van Intercityverbindingen met het zuiden. Dat bleek vanavond tijdens een presentatie van de spoorwegen aan commissieleden.
Peter Tromp | 15 september 2015 21:08 | Aangepast op 15 september 2015 21:08
De Nederlandse Spoorwegen laten vanaf 2017 de Intercity tussen Den Haag, Rotterdam en Eindhoven over het HSL-traject rijden, waardoor die niet meer stopt in Dordrecht. Dordrecht moet het dan doen met twee keer per uur een Sprinter-verbinding (stoptrein) naar 's Hertogenbosch. Wel rijdt er twee keer per uur een Intercity naar Bergen op Zoom. De NS denkt na over een Intercity tussen Dordrecht en Breda, maar die komt er niet eerder dan 2025. Dordrecht protesteert al enkele jaren over de voorgenomen plannen. Ook vanuit toeristisch perspectief; de stad wordt minder goed bereikbaar. Het plan van de NS wordt ook nu niet geaccepteerd.

Het enige goede nieuws dat de NS heeft te melden, is dat de overstaptijd tussen Arriva en NS-treinen wordt vergroot van twee naar vier minuten.

Lees ook:

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. D...

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...