gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NS poeiert Dordrecht af

De NS biedt geen alternatief voor het schrappen van Intercityverbindingen met het zuiden. Dat bleek vanavond tijdens een presentatie van de spoorwegen aan commissieleden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Nederlandse Spoorwegen laten vanaf 2017 de Intercity tussen Den Haag, Rotterdam en Eindhoven over het HSL-traject rijden, waardoor die niet meer stopt in Dordrecht. Dordrecht moet het dan doen met twee keer per uur een Sprinter-verbinding (stoptrein) naar 's Hertogenbosch. Wel rijdt er twee keer per uur een Intercity naar Bergen op Zoom. De NS denkt na over een Intercity tussen Dordrecht en Breda, maar die komt er niet eerder dan 2025. Dordrecht protesteert al enkele jaren over de voorgenomen plannen. Ook vanuit toeristisch perspectief; de stad wordt minder goed bereikbaar. Het plan van de NS wordt ook nu niet geaccepteerd.

Het enige goede nieuws dat de NS heeft te melden, is dat de overstaptijd tussen Arriva en NS-treinen wordt vergroot van twee naar vier minuten.

Lees ook:

Lees ook

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.