gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

NS poeiert Dordrecht af

De NS biedt geen alternatief voor het schrappen van Intercityverbindingen met het zuiden. Dat bleek vanavond tijdens een presentatie van de spoorwegen aan commissieleden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Nederlandse Spoorwegen laten vanaf 2017 de Intercity tussen Den Haag, Rotterdam en Eindhoven over het HSL-traject rijden, waardoor die niet meer stopt in Dordrecht. Dordrecht moet het dan doen met twee keer per uur een Sprinter-verbinding (stoptrein) naar 's Hertogenbosch. Wel rijdt er twee keer per uur een Intercity naar Bergen op Zoom. De NS denkt na over een Intercity tussen Dordrecht en Breda, maar die komt er niet eerder dan 2025. Dordrecht protesteert al enkele jaren over de voorgenomen plannen. Ook vanuit toeristisch perspectief; de stad wordt minder goed bereikbaar. Het plan van de NS wordt ook nu niet geaccepteerd.

Het enige goede nieuws dat de NS heeft te melden, is dat de overstaptijd tussen Arriva en NS-treinen wordt vergroot van twee naar vier minuten.

Lees ook:

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.