gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oeuvre-expositie Gerhard Lentink van start in Kunstkerk

a61d9c8426a59b2db4510f8b1abccd42

Op zaterdag 19 augustus is de expositie Gerhard Lentink|Dwarsdoorsnede van een oeuvre in de Dordtse Kunstkerk van start gegaan. Het is zijn grootste solo-expositie in Dordrecht, waarin de kunstenaar terugblikt op 40 jaar kunstenaarschap van zijn academietijd tot zijn meer recente werk. De tentoonstelling duurt nog tot 30 november.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Lentink studeerde monumentale vormgeving en schilderkunst aan de Academie voor Beeldende Kunsten in Breda, maar wie denkt een expositie met alleen maar beeldende kunst aan te treffen heeft het mis. Zo zijn er in de Kunstkerk ook tekeningen te zien die hij maakte toen de kunstenaar nog op de academie zat en hangt er een fotocollectie van één van zijn vele voetreizen door Europa. Origineel zou de tentoonstelling tot medio oktober duren, maar gezien het statuur en de band van de kunstenaar met de stad Dordrecht is besloten de expositie te verlengen tot 30 november.

Lentink werd in 1956 geboren in Deventer maar is al sinds jaar en dag woonachtig in Dordrecht. In veel van zijn werk, waarvan een deel in de Dordtse straten te vinden is, staat de verhouding van de mens als individu tot zijn omgeving en de dimensie van tijd daarin centraal. "In elk werk is de menselijke figuur een afsplitsing van mijzelf. Je wordt geboren en vanaf dat moment dien je je constant te verhouden tot je medemens, je omgeving.", aldus Lentink. ‍”Ieder werk is een hoofdstuk van een these die steeds met een nieuw werk scherper gedefinieerd wordt; een verhaal dat vertelt moet worden.”

Wandeltocht
Naast de expositie heeft Lentink ook een wandeling in het centrum van Dordrecht opgezet, die de deelnemer langs alle werken van Gerhard in de binnenstad voert. Denk aan de welbekende Maria / Medea beelden in de Spuihaven achter ijssalon La Venezia, het schaalmodel van de Hanneken van Dordt in appartementencomplex De Schouwstock aan de Merwekade en een, zelfs voor de meeste Dordtenaren onbekend, werk van Lentink in de hal van gebouw Burgraadt tegenover het Centraal Station.

De wandeltocht voert de bezoeker ook langs het atelier van de kunstenaar aan de Wijnstraat. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de kunstenaar om op afspraak een rondleiding te krijgen in zijn werkruimte.

Fokko van der Straaten ging namens RTV Dordrecht langs bij de opening van de expositie en sprak vooraf met Gerhard Lentink over één specifiek beeldhouwwerk uit de expositie. Bekijk de reportage hieronder.

Lees ook

heerjansdamoost

Krijgt dit dorp een nieuwe woonwijk? Gemeente en projectontwikkelaars starten onderzoek

De gemeente Zwijndrecht heeft plannen om het aantal woningen in Heerjansdam flink uit te breiden. Samen met projectontwikkelaars wordt onderzocht of er een nieuwe woonwijk aan de oostkant van het dorp kan komen, bestaande uit tweehonderd huizen.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.