gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oever Nieuwe Merwede wordt schoongemaakt

De beide oevers van de Nieuwe Merwede worden zaterdag schoongemaakt. Er wordt nog gezocht naar mensen die mee willen helpen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Wind en hoogwater hebben ervoor gezorgd dat er afgelopen winter veel vuil op de oevers is aangespoeld. Het moet nu worden schoongemaakt. Over een tijdje kan je er niet meer bij, omdat de planten gaan groeien en vogels gaan broeden.

Kanovereniging Dajaks en scoutinggroep Willem de Zwijger organiseren de schoonmaakactie. Het afval en de opruimers worden met kano's en vletten van de waterscouts vervoerd.

Het streven is om beide oevers tussen Kop van 't Land en de Boven-Merwede schoon te maken. Of dat lukt, hangt af van het aantal deelnemers.

Wie me wil helpen, moet zelf warme kleding, stevige schoenen en een lunchpakket meenemen. De actie start 10 maart om 9.00 uur bij Dajaks aan Zeedijk 17. dat is 100 meter links voorbij de pont, richting Ottersluis. Om 16.00 uur wordt gestopt.

Aanmelden voor de actie doe je door een e-mail te sturen naar voorzitter@dajaks.nl

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.