gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oever Nieuwe Merwede wordt schoongemaakt

De beide oevers van de Nieuwe Merwede worden zaterdag schoongemaakt. Er wordt nog gezocht naar mensen die mee willen helpen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Wind en hoogwater hebben ervoor gezorgd dat er afgelopen winter veel vuil op de oevers is aangespoeld. Het moet nu worden schoongemaakt. Over een tijdje kan je er niet meer bij, omdat de planten gaan groeien en vogels gaan broeden.

Kanovereniging Dajaks en scoutinggroep Willem de Zwijger organiseren de schoonmaakactie. Het afval en de opruimers worden met kano's en vletten van de waterscouts vervoerd.

Het streven is om beide oevers tussen Kop van 't Land en de Boven-Merwede schoon te maken. Of dat lukt, hangt af van het aantal deelnemers.

Wie me wil helpen, moet zelf warme kleding, stevige schoenen en een lunchpakket meenemen. De actie start 10 maart om 9.00 uur bij Dajaks aan Zeedijk 17. dat is 100 meter links voorbij de pont, richting Ottersluis. Om 16.00 uur wordt gestopt.

Aanmelden voor de actie doe je door een e-mail te sturen naar voorzitter@dajaks.nl

Lees ook

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.