gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oever Nieuwe Merwede wordt schoongemaakt

De beide oevers van de Nieuwe Merwede worden zaterdag schoongemaakt. Er wordt nog gezocht naar mensen die mee willen helpen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Wind en hoogwater hebben ervoor gezorgd dat er afgelopen winter veel vuil op de oevers is aangespoeld. Het moet nu worden schoongemaakt. Over een tijdje kan je er niet meer bij, omdat de planten gaan groeien en vogels gaan broeden.

Kanovereniging Dajaks en scoutinggroep Willem de Zwijger organiseren de schoonmaakactie. Het afval en de opruimers worden met kano's en vletten van de waterscouts vervoerd.

Het streven is om beide oevers tussen Kop van 't Land en de Boven-Merwede schoon te maken. Of dat lukt, hangt af van het aantal deelnemers.

Wie me wil helpen, moet zelf warme kleding, stevige schoenen en een lunchpakket meenemen. De actie start 10 maart om 9.00 uur bij Dajaks aan Zeedijk 17. dat is 100 meter links voorbij de pont, richting Ottersluis. Om 16.00 uur wordt gestopt.

Aanmelden voor de actie doe je door een e-mail te sturen naar voorzitter@dajaks.nl

Lees ook

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.