gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OM: twee jaar langer tbs voor moordenaar Rowena Rikkers'

c01790b5820c3ec173abebba76c766f8

De man die het ‘meisje van Nulde’ heeft gedood, moet nog twee jaar langer in tbs-behandeling blijven. Dat heeft de officier van justitie maandag geëist.

Robert van Loon |  | Aangepast op
In de zomer van 2001 spoelde op Strand Nulde het rompje aan van een toen onbekend meisje. Pas maanden later werd bekend dat het ging om de vierjarige Rowena Rikkers uit Dordrecht. Dader Mike J. (50) was haar stiefvader. Hij werd in 2003 veroordeeld tot twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging.

De kliniek waar Mike J. zit stelde eerder verlenging van de tbs-maatregel met één jaar voor. Dat werd bijgesteld naar twee jaar omdat J. de laatste tijd niet meer meewerkt aan zijn behandeling.

Zijn advocaat vroeg om verlenging van de maatregel met één jaar. Dat is ook wat een psycholoog en psychiater eerder voorstelden in een ander advies.

De uitspraak is op 15 juli.

Lees ook

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.