gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OMC naar Krommedijk

Sportclub OMC verhuist naar Sportpark Krommedijk. Daarvoor wordt vervroegd een nieuw kunstgrasveld aangelegd naast het stadion van FC Dordrecht. OMC kan daar dan al gaan trainen. Ook op Sportpark Schenkeldijk gaan verenigingen samenwerken. De plannen zijn vandaag bekendgemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
OMC wil weg van Sportpark Corridor bij Stadspolders. De club ligt al jaren overhoop met buurtbewoners die zeggen geluidsoverlast te ervaren. De club mag daarom de velden niet optimaal gebruiken. 

Op Sportpark Krommedijk vestigt OMC zich langs de lange zijde van het stadion van FC Dordrecht. Die club liet eerder al weten het stadion voor meer dan 6 miljoen te gaan moderniseren. Op het beoogde stuk grond voor OMC worden nog meer maatschappelijke functies ondergebracht. Het kunstgrasveld voor OMC wordt zo aangelegd dat ook RCD en DFC het kunnen gebruiken.

Op Sportpark Schenkeldijk gaan voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en tafeltennisclub TTVD samen een nieuwe accommodatie bouwen. Dubbeldam verhuist daarvoor naar een centrale plek op het sportpark. De drie verenigingen hebben het financieel nog niet rond. Wel is afgesproken geen nieuwe sporthal te gaan bouwen.

De gemeente trekt 5,5 miljoen euro uit voor de verhuizingen van de amateurclubs. FC Dordrecht moet haar verbouwplannen zelf financieren. De oude kunstgrasmat van OMC is nog niet afgeschreven, maar er is geld over omdat er door de verhuizing geen geluidswal meer gebouwd hoeft te worden en de kosten voor onderhoud wegvallen.



Lees ook

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.