gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OMC naar Krommedijk

Sportclub OMC verhuist naar Sportpark Krommedijk. Daarvoor wordt vervroegd een nieuw kunstgrasveld aangelegd naast het stadion van FC Dordrecht. OMC kan daar dan al gaan trainen. Ook op Sportpark Schenkeldijk gaan verenigingen samenwerken. De plannen zijn vandaag bekendgemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
OMC wil weg van Sportpark Corridor bij Stadspolders. De club ligt al jaren overhoop met buurtbewoners die zeggen geluidsoverlast te ervaren. De club mag daarom de velden niet optimaal gebruiken. 

Op Sportpark Krommedijk vestigt OMC zich langs de lange zijde van het stadion van FC Dordrecht. Die club liet eerder al weten het stadion voor meer dan 6 miljoen te gaan moderniseren. Op het beoogde stuk grond voor OMC worden nog meer maatschappelijke functies ondergebracht. Het kunstgrasveld voor OMC wordt zo aangelegd dat ook RCD en DFC het kunnen gebruiken.

Op Sportpark Schenkeldijk gaan voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en tafeltennisclub TTVD samen een nieuwe accommodatie bouwen. Dubbeldam verhuist daarvoor naar een centrale plek op het sportpark. De drie verenigingen hebben het financieel nog niet rond. Wel is afgesproken geen nieuwe sporthal te gaan bouwen.

De gemeente trekt 5,5 miljoen euro uit voor de verhuizingen van de amateurclubs. FC Dordrecht moet haar verbouwplannen zelf financieren. De oude kunstgrasmat van OMC is nog niet afgeschreven, maar er is geld over omdat er door de verhuizing geen geluidswal meer gebouwd hoeft te worden en de kosten voor onderhoud wegvallen.



Lees ook

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

Schermafdruk op 2026-09-25 16-05-50

GGD trekt door de streek: hier worden al je vragen over gezondheid beantwoord

De GGD Zuid-Holland Zuid is op tournee. De komende tijd worden tijdens de Gezondheidstour zes gemeenten in onze streek bezocht om vragen van inwoners te beantwoorden over gezondheid. “Het is belangrijk om naast de inwoners te staan”, zegt Miranda Tetteroo, projectleider van de GGD ZHZ.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.