gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OMC naar Krommedijk

Sportclub OMC verhuist naar Sportpark Krommedijk. Daarvoor wordt vervroegd een nieuw kunstgrasveld aangelegd naast het stadion van FC Dordrecht. OMC kan daar dan al gaan trainen. Ook op Sportpark Schenkeldijk gaan verenigingen samenwerken. De plannen zijn vandaag bekendgemaakt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
OMC wil weg van Sportpark Corridor bij Stadspolders. De club ligt al jaren overhoop met buurtbewoners die zeggen geluidsoverlast te ervaren. De club mag daarom de velden niet optimaal gebruiken. 

Op Sportpark Krommedijk vestigt OMC zich langs de lange zijde van het stadion van FC Dordrecht. Die club liet eerder al weten het stadion voor meer dan 6 miljoen te gaan moderniseren. Op het beoogde stuk grond voor OMC worden nog meer maatschappelijke functies ondergebracht. Het kunstgrasveld voor OMC wordt zo aangelegd dat ook RCD en DFC het kunnen gebruiken.

Op Sportpark Schenkeldijk gaan voetbalvereniging Dubbeldam, korfbalclub Movado en tafeltennisclub TTVD samen een nieuwe accommodatie bouwen. Dubbeldam verhuist daarvoor naar een centrale plek op het sportpark. De drie verenigingen hebben het financieel nog niet rond. Wel is afgesproken geen nieuwe sporthal te gaan bouwen.

De gemeente trekt 5,5 miljoen euro uit voor de verhuizingen van de amateurclubs. FC Dordrecht moet haar verbouwplannen zelf financieren. De oude kunstgrasmat van OMC is nog niet afgeschreven, maar er is geld over omdat er door de verhuizing geen geluidswal meer gebouwd hoeft te worden en de kosten voor onderhoud wegvallen.



Lees ook

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

biesboschharmblom

Vastlopen ligt op de loer: watersporters gewaarschuwd voor lage waterstand

Wie de komende weken met een motorboot de Biesbosch in wil, doet er goed aan zich voor te bereiden. Door de aanhoudende droogte staan veel kreken uitzonderlijk laag en raken ze steeds meer begroeid met waterplanten en algen. "De plantengroei is wel een dingetje."

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.