Dordrecht, Netherlands

Omwonenden Zuidendijk 'des duivels' over komst volkstuintjes

Afgelopen week werd bekend dat volkstuindervereniging De Vrije Tuinder een nieuwe plek krijgt achter sportcomplex Schenkeldijk. De volkstuintjes moeten verhuizen van hun huidige plek aan de Reeweg-Zuid om plaats te maken voor woningbouw. Omwonenden zijn niet blij met deze beslissing van de gemeente.
Vivian Rutte | 17 juli 2020 11:04 | Aangepast op 17 juli 2020 11:04
Omwonende Jacqueline van Herpen vindt het onbegrijpelijk: “Dit is het allermooiste stukje achter de Zuidendijk, en dan ga je er een volkstuin van maken? Wij als omwonenden zijn echt des duivels. We kunnen zó een aantal plekken aanwijzen die veel beter geschikt zijn en waar de tuinders zelfs parkeerplaatsen hebben.”

De gemeente zou de omwonenden niet zelf hebben geïnformeerd. Dat hebben ze volgens van Herpen overgelaten aan de volkstuindervereniging. “We kregen afgelopen vrijdag een brief in de bus van de tuinders. Wij betalen belasting, waarom informeert de gemeente ons niet gewoon zelf? Wij gaan hier zeker tegen in verzet, want dit wordt een bende.”

De gemeente geeft in een reactie aan dat omwonenden altijd bezwaar mogen maken, maar hoopt dat zij wel eerst in gesprek willen gaan om tot een oplossing te komen.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...