gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Mehmet Safranti.jpg

Mehmet Safranti, voormalig gemeenteraadslid DENK

Corrado Francke

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

Redactie Streekomroep | Megan de Groot |

Mehmet Safranti heeft dinsdag afscheid genomen van de gemeenteraad. Hij was vorige periode, ook dankzij voorkeurstemmen, het enige raadslid van DENK in Dordrecht. Deze raadsperiode kon hij dit doorzetten, maar hier ziet Safranti toch vanaf. De raadszetel gaat nu naar Masum Kolkiliç, de lijsttrekker van de partij. 

Safranti neemt nog niet volledig afscheid van de Dordtse politiek. Hij gaat het komende jaar Kolkiliç ondersteunen als commissielid. “Daarna wil ik graag de provincie in”, vertelt de politicus. Hij legt uit dat dit altijd al zijn intentie was, om rust te nemen in aanloop naar de provinciale statenverkiezingen. Om deze reden stond de Dordtse politicus eerst ook niet op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Uiteindelijk is hij toch op de kieslijst komen te staan, door veel verzoeken vanuit zijn achterban. Wel heeft Safranti duidelijk gemaakt wat zijn intenties zijn. “Ik wil een jaar rust en daarna volledige focus op de provincie.” Complete rust zal het niet worden voor de politicus, nu hij het commissielidmaatschap aangaat. 

Lees meer over:

|

Lees ook

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

archieffotopolitie.png

Verdachten van babbeltrucs nu herkenbaar in beeld

De politie heeft herkenbare beelden gedeeld van meerdere verdachten die zijn betrokken bij oplichtingszaken in onze streek. Daarbij raakten de slachtoffers uit Dordrecht, Papendrecht en Bleskensgraaf in totaal zo’n 20.000 duizend euro kwijt.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.