Dordrecht, Netherlands

Insula College zamelt levensmiddelen in voor minima

Op de locatie Koningstraat van het Insula College in Dordrecht zamelden de scholieren vandaag levensmiddelen in voor gezinnen die het financieel niet breed hebben. Alle klassen deden mee aan de actie, waarbij ook de docenten hun steentje bijdroegen. Veruit de meeste levensmiddelen werden echter door de brugklassers opgehaald.
Dennis Koorevaar | Trevyn van Houwelingen | 24 november 2022 17:04 | Aangepast op 24 november 2022 17:04
Donderdagochtend om 11:00 uur was het laatste inlevermoment voor de leerlingen van Insula Koningstraat. Zij hebben de afgelopen paar weken hun families, vrienden en kennissen afgestruind op zoek naar overbodige levensmiddelen. En met succes: de aula van de school was gevuld met volle tafels, netjes gerangschikt per klas. Zo was voor de oplettende toeschouwer meteen duidelijk wie de meeste energie in het vrijwillige project hadden gestopt: de eersteklassers.
Volle tafels in de aula van het Insula College Dennis Koorevaar
De ingezamelde levensmiddelen worden door de school gedoneerd aan Jugon, een facebookplatform dat in de stad actief is sinds 2014 met als doel om gezinnen en alleenstaanden met een minimum inkomen, (eenzame) ouderen en hulpgevers aan elkaar te verbinden. Die hebben als het doel gesteld om dit jaar honderd goedgevulde tassen uit te delen tijdens de feestdagen. Mocht dat met de bijdrage van de scholieren ruim lukken, dan gaat de rest naar de voedselbank.
Wedstrijdelement
Het is de tweede keer dat de school deze actie heeft opgezet en van de eerste keer is goed geleerd.
Origineel zat er ook nog een prijs in voor de klas die de meeste producten inzamelde. Die mochten met zijn allen gaan bowlen. Omdat de inzamelactie echter vrijwillig van aard is, heeft de school besloten om de prijs te schrappen. Het gaat natuurlijk om de maatschappelijke aard van de actie, en niet om de winst. Nu komt er een gezamenlijk moment voor alle klassen.

Meest gelezen

Man zoekt Pokémon in park, maar valt in de sloot

Corrado Francke | 12 nov 2025 20:03

Lees ook

Hij komt, hij komt: de lieve, goede Sint is er op deze locaties

Sinterklaas en zijn pieten hebben hun reis uit Spanje bijna achter de rug en komen zaterdag aan in d...

Bus strandt in Sliedrecht: ‘Rook, iedereen eruit!’

De passagiers uit bus 388 hadden hun vrijdagochtend vast anders voorgesteld. Uit het niets wordt de ...

Problemen Jeugdwet Papendrecht ontdekt bij nog 14 gezinnen

Ook bij veertien andere gezinnen in Papendrecht is door de gemeente een te lage vergoeding uitgekeer...

CDA doet tóch mee aan verkiezingen Hardinxveld-Giessendam: 'Het kwartje viel precies de goede kant op'

Kiezers in Hardinxveld-Giessendam krijgen toch iets meer keuze dan gedacht: partij CDA staat onverwa...

Lego-fans opgelet: inwoners mogen eigen gemeente in steentjes nabouwen voor tentoonstelling

Museum Ridderkerk Oudheidkamer zoekt mensen die Ridderkerkse gebouwen willen nabouwen met legoblokje...

Vrachtverkeer over spoor en bussen over vluchtstrook: hoe zijn gevolgen brugsluiting op te vangen?

Het Papendrechtse gemeentebestuur komt te weinig met alternatieve routes tijdens de sluiting van de ...