Dordrecht, Netherlands

Insula College zamelt levensmiddelen in voor minima

Op de locatie Koningstraat van het Insula College in Dordrecht zamelden de scholieren vandaag levensmiddelen in voor gezinnen die het financieel niet breed hebben. Alle klassen deden mee aan de actie, waarbij ook de docenten hun steentje bijdroegen. Veruit de meeste levensmiddelen werden echter door de brugklassers opgehaald.
Dennis Koorevaar | Trevyn van Houwelingen | 24 november 2022 17:04 | Aangepast op 24 november 2022 17:04
Donderdagochtend om 11:00 uur was het laatste inlevermoment voor de leerlingen van Insula Koningstraat. Zij hebben de afgelopen paar weken hun families, vrienden en kennissen afgestruind op zoek naar overbodige levensmiddelen. En met succes: de aula van de school was gevuld met volle tafels, netjes gerangschikt per klas. Zo was voor de oplettende toeschouwer meteen duidelijk wie de meeste energie in het vrijwillige project hadden gestopt: de eersteklassers.
Volle tafels in de aula van het Insula College Dennis Koorevaar
De ingezamelde levensmiddelen worden door de school gedoneerd aan Jugon, een facebookplatform dat in de stad actief is sinds 2014 met als doel om gezinnen en alleenstaanden met een minimum inkomen, (eenzame) ouderen en hulpgevers aan elkaar te verbinden. Die hebben als het doel gesteld om dit jaar honderd goedgevulde tassen uit te delen tijdens de feestdagen. Mocht dat met de bijdrage van de scholieren ruim lukken, dan gaat de rest naar de voedselbank.
Wedstrijdelement
Het is de tweede keer dat de school deze actie heeft opgezet en van de eerste keer is goed geleerd.
Origineel zat er ook nog een prijs in voor de klas die de meeste producten inzamelde. Die mochten met zijn allen gaan bowlen. Omdat de inzamelactie echter vrijwillig van aard is, heeft de school besloten om de prijs te schrappen. Het gaat natuurlijk om de maatschappelijke aard van de actie, en niet om de winst. Nu komt er een gezamenlijk moment voor alle klassen.

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er rijden woensdagmiddag minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz is e...

Gratis boompjes en struiken halen op Valentijnsdag

In plaats van een bos rozen of een doosje chocola, kunnen Dordtenaren aankomende Valentijnsdag grat...

Zwembad Papendrecht hele dag gesloten na brand, diplomazwemmen afgelast

Het zwembad in Papendrecht heeft woensdagochtend te maken gehad met een brand. In de kelder was rond...

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...

Partijen Papendrecht zetten verkiezingscampagnes tijdelijk stil

Alle politieke partijen in Papendrecht zetten hun verkiezingscampagne in aanloop naar de gemeenteraa...