Dordrecht, Netherlands

Onderzoek: zorgen over PFAS in deze streek veel groter dan landelijk

De fabriek van Chemours Corrado Francke
Inwoners van de regio Dordrecht maken zich bovengemiddeld zorgen over de gezondheidsrisico’s van de aanwezigheid van PFAS in hun woonomgeving. Dat blijkt uit een onderzoek van Ipsos I&O, dat werd uitgevoerd in opdracht van het Algemeen Dagblad.
Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 6 september 2024 13:00 | Aangepast op 6 september 2024 13:00
Het onderzoek toont aan dat bijna een kwart (23%) van de inwoners uit de streek (gemeenten Alblasserdam, Dordrecht, Gorinchem, Hardinxveld-Giessendam, Hendrik-Ido-Ambacht, Molenlanden, Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht) zich zorgen maakt over de gezondheidsrisico’s van PFAS. In de rest van Nederland ligt dat percentage met 7% een stuk lager.

Regio Dordrecht treft vaker maatregelen
Verder komt er in het onderzoek naar voren dat een op de drie inwoners uit onze regio handelt om blootstelling aan PFAS te voorkomen (landelijk 24%). Zo eten zo’n zes op de tien inwoners uit de regio geen of minder hobbyeieren (landelijk 26%) én zwemmen hetzelfde aantal mensen minder in natuurplassen (landelijk 18%).

Bijna de helft van de inwoners uit de streek geeft aan vaker geen groente en fruit te eten uit moestuinen (landelijk 14%). Ongeveer een op de vijf van de regionale bevolking drinkt geen kraanwater meer (landelijk 7%).

Draagvlak voor maatregelen
Negen van de tien Nederlanders vinden dat er maatregelen nodig zijn om de PFAS-vervuiling tegen te gaan. Zo’n zes op de tien inwoners is voor maatregelen zoals ontwikkeling van alternatieven, strengere regels voor de productie en voor betere controles van bedrijven en water. Meer dan een derde (37%) van de inwoners noemt de sluiting van Chemours als één van de maatregelen, landelijk is dat een kwart. Bijna de helft van de inwoners in de regio (46%) is voor een algemeen verbod op PFAS.

Het onderzoeksbureau geeft aan dat de resultaten zijn gebaseerd op de mening van 504 deelnemers uit Dordrecht en omstreken en 1.645 deelnemers uit de rest van Nederland.

Lees meer over:

onderzoek|PFAS|Chemours|

Meest gelezen

Gewonde bij schietpartij Dordrecht, 19-jarige vast

Pascalle van Werkhoven | 27 apr 2025 09:21

Dordrecht geniet van Koningsdagoptreden van Nielson en Douwe Bob

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 26 apr 2025 16:51

Lees ook

Enthousiaste zwemmers wagen zich dag te vroeg aan water de Merwelanden

Vanaf 1 mei is recreatieplas de Merwelanden weer toegankelijk voor zwemmers. Dit heuglijke nieuws zo...

Nóg een gemeente doet aangifte tegen Chemours

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht wordt door de gemeente Helmond verantwoordelijk gehouden voor PF...

Fabriek loosde PFAS van Chemours in riool, gemeente wil schade op Dordts bedrijf verhalen

Een fabriek in Helmond dat teflonpoeder verwerkte voor het Dordtse chemiebedrijf DuPont (nu Chemours...

Openbaar Ministerie op zoek naar bewijs bij Chemours: ‘Milieuzaken erg complex’

Chemiebedrijf Chemours in Dordrecht heeft dinsdag rechercheurs van het Functioneel Parket over de vl...

RIVM: eet geen eieren van hobby-kippen, kan door PFAS schadelijk zijn

Eet geen eieren meer van kippen uit eigen tuin, moestuinen, dierenweitjes en zorg- en kinderboerderi...

Onderzoek wijst uit: het echte Dubbeldam ligt onder Oud-Krispijn

Vraag aan een Dordtenaar op een stadskaart Dubbeldam aan te wijzen en het overgrote deel zal zijn of...