Dordrecht, Netherlands

Onrust bij Hollandse Delta houdt aan

Het blijft onrustig bij Waterschap Hollandse Delta. Na het vertrek van dijkgraaf Ingrid de Bondt is nu ook directeur Arnoud van Vliet met verlof. Over het waarom doet het waterschap geen mededelingen, meldt RTV Rijnmond.
Petra Scheurwater | 15 februari 2019 13:36 | Aangepast op 15 februari 2019 13:36
De Bondt stapte ruim een week geleden op omdat ze zich niet kon vonden in de koers binnen het bestuur van het waterschap.


Van Vliet zit nu ook thuis. Waarom wordt niet verteld. De Bredanaar is pas anderhalf jaar in dienst bij Hollandse Delta.

Uit twee onderzoeken bleek recent dat onderhoud en veiligheid van zuiveringsinstallaties van het waterschap tekort schoten. Het bestuur stelde wel plannen op, maar die gingen niet snel genoeg.

Uit de rapporten blijkt dat de focus bij Hollandse Delta teveel op het geld en niet op de inhoud lag. Daardoor ging er te weinig geld en aandacht naar veiligheid.


Eén van de aanbevelingen uit de rapporten is dat de organisatie scherper moet worden aangestuurd door het bestuur.

Opvallend detail is dat zowel De Bondt als Van Vliet naast Hollandse Delta actief is voor de VVD. De Bondt was eerder gedeputeerde namens de liberalen in Zuid-Holland. Van Vliet is fractievoorzitter van de VVD in de gemeenteraad van Breda.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...