gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ontdek de nieuwe Spuiboulevard

91b382e677a2a430010e1f80234917cf

“Een prettige plek om te verblijven en te wonen”, zo omschrijft de gemeente de toekomstige Spuiboulevard waar nu al de eerste handen aan worden gelegd en in 2028 klaar moet zijn. Zaterdag 1 oktober, in het stadskantoor, geeft de gemeente en aannemers uitleg over het project.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Zaterdag tussen 12.15 en 13.00 uur is de Gebiedsmarkt Spuiboulevard in de hal van het Stadskantoor. Op de markt staan kraampjes waar projectontwikkelaars en aannemers hun verhaal vertellen over het project. Er is onder meer informatie over de inrichting van de openbare ruimte aan de Spuiboulevard; de geplande woningbouw op de plek van het Crownpoint gebouw, en de sloop van het oude Belastingkantoor en de oude Rabobank.

De nieuwe Spuiboulevard
"Rond de nieuwe Spuiboulevard komt een levendige en groene stadswijk", schrijft de gemeente op haar website. Oude kantoren maken plaats voor ruim vijfhonderd woningen. Op de nieuwe boulevard komt veel groen. "Dat belangrijk is voor het klimaat en de natuur. Een groene toegang tot onze levendige binnenstad." Het moet goed bereikbaar worden en met volop ruimte voor de fietser en wandelaar, terwijl er minder plaats is voor de auto. En aan de Spuiboulevard komt het nieuwe Huis van Stad en Regio.

Het Huis van Stad en Regio is het eerste grote bouwproject aan de Spuiboulevard en is het voorjaar van 2025 klaar. In dat toekomstige transparante gebouw moeten onder andere Bibliotheek AanZet, Dordrecht Marketing & Partners en de Sociale Dienst komen. Volgens de gemeente wordt het een plek waar inwoners en de gevestigde bedrijven samen werken aan de stad. “Het wordt een gastvrije plek om te werken, te ontmoeten en kennis te delen.”

Lees meer over:

|

Lees ook

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.