Dordrecht, Netherlands

Ook Dordtse politici vieren vandaag feest of likken wonden

Een dag na de verkiezingen kwamen vijf Dordtse politici in de binnenstad bij elkaar om voor RTV Dordrecht terug te blikken. Uiteraard overheersten er gemengde gevoelens.
Sander Verrips | 18 maart 2021 18:12 | Aangepast op 18 maart 2021 18:12
Marc Merx van de VVD zag dat zijn partij opnieuw de grootste is van Nederland geworden. “Het blijkt overal de VVD koersvast is en zich niet laat afleiden door gedoe.” Ook na een mogelijke beweging naar links vindt Merx dat zij partij koersvast is. “We hebben altijd aandacht gehad voor de middenklasse. Nu moeten we verder kijken. De kiezer heeft gesproken dus nu oppakken en aanpakken.”

Voor Peter Heijkoop van het CDA valt de uitslag tegen. “Wopke Hoekstra heeft in december zijn verantwoording genomen. De campagne was pittig en dan is de uitslag nu teleurstellend.” Dat geldt ook voor Kitty Kruger van GroenLinks. “Het is echt triest. Misschien hebben we te ver vooruit gedacht in een eventuele samenwerking met andere partijen.” Ze blijft strijdvaardig. “We zijn gevallen, maar zijn niet knock-out. We gaan reflecteren en komen keihard terug.”

Ahmet Polat van D66 heeft logischerwijs een glimlach van oor tot oor. “Sigrid Kaag heeft de boodschap op een hele goede manier overgebracht. En we zijn ook in Dordrecht de tweede partij, dat is fantastisch!”

Cor van Herk van de PvdA is teleurgesteld. Zijn hoop gaat al uit naar de volgende verkiezingen. “Dit is een goed resultaat voor Mark Rutte en ik vraag me af of het zo uitpakt als hij de volgende keer niet meer meedoet. Dan zou de VVD ook weleens van een koude kermis thuis kunnen komen zoals nu het CDA en wij als PvdA.”

Heijkoop van het CDA denkt dat zijn partij wel mee wil regeren. “Het is even afwachten en wij kijken eerst even om naar de Kamerleden die er nu uitvallen. Maar het CDA neemt altijd verantwoordelijkheid en dat zal ook nu zo zijn.”

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...