Dordrecht, Netherlands

Ook gemeenteraad verdeeld over coalitieakkoord

De leiders van de vier partijen waar het over gaat. NOS
In de Tweede Kamer is gedebatteerd over het coalitieakkoord van PVV, VVD, NSC en BBB. Een ronde langs de Dordtse gemeenteraad leert ons dat die net zo verdeeld is als de rest van de samenleving.
Ron van de Rhee | 22 mei 2024 18:00 | Aangepast op 22 mei 2024 18:00
Hoewel volgens fractievoorzitter Rolin de Heijer ieder fractielid van de Dordtse VVD vrij is om te vinden wat hij of wij wil, zegt Den heijer tevreden te zijn met het akkoord. Goed voor Dordrecht zijn onder andere de voornemens in de woningbouw, een verbetering van het ondernemersklimaat en een streng migrantenbeleid.

Belangrijk voor de VVD is ook dat de meeste inkomensgroepen er op vooruit gaan. Coalitiegenoot GroenLinks Dordrecht kijkt op z’n zachtst gezegd iets anders tegen het Haagse akkoord aan. "Rechts heeft publicitair handig geopereerd", zegt vice-fractievoorzitter Yara van Engelen. Haar partij noemt de ontwikkelingen rond de formatie een 'historische vergissing'.

Beter voor Dordt fractievoorzitter David Schalken zegt dat het kabinet dat er nu komt recht doet aan de verkiezingsuitslag en dat de partij rustig af zal wachten hoe nieuw beleid uitpakt voor Dordrecht. CDA-fractievoorzitter Franciske van Vugt zit vooral met veel vragen, omdat er over concrete actuele problemen geen duidelijkheid gegeven wordt.

De Verenigde Senioren Partij zegt in ieder geval blij te zijn het voornemen voor een zeer streng asiel beleid, maar vraagt zich af hoe het verder moet met de pensioenen.

En over de Minister-President. Geen van de geïnterviewden uit de gemeenteraad zegt desgevraagd belangstelling te hebben voor dde post.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Toch nog hoop voor Pasar Malam? Wethouder onderneemt laatste poging

De Dordtse wethouder Maarten Burggraaf gaat een laatste poging wagen om Pasar Malam tóch door te lat...

De keuze op het Dordtse stembiljet wordt reuze

Het duurt nog wel even voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn, maar dat de Dordtenaar volgend jaar g...

D66 na jaren aan de zijlijn klaar voor een nieuwe poging in Dordrecht

De volgende gemeenteraadsverkiezingen vinden pas in maart 2026 plaats, maar de Dordtse tak van D66 i...

Honderd belangstellenden voor cursus over gemeenteraad: 'Maakt ons erg blij'

Meer dan honderd Dordtenaren kwamen woensdagavond naar het Stadhuis om meer te leren over de gemeent...

Dordrecht wil af van gok- en alcoholreclames in de stad: 'Het kan een stapje zijn'

Het moet afgelopen zijn met gok- en alcoholreclames in bushokjes en billboards. Dat stelt een meerde...

Politieke transfer: Claudia van Waardhuizen verlaat partij die haar naam draagt

Gemeenteraadslid Claudia van Waardhuizen maakt de overstap naar de partij Op Ons Eiland. Ze verliet ...