Dordrecht, Netherlands

Ook in Dordrecht zijn het Sterrenkijkdagen

De Landelijke Sterrenkijkdagen zijn van start gegaan. Dit weekend staat in het teken van de ruimte. Ook Sterrenwacht Mercurius in de Biesbosch doet mee.
Peter Tromp | 3 maart 2017 17:34 | Aangepast op 3 maart 2017 17:34
De sterrenwacht geeft tijdens deze dagen jong en oud de gelegenheid om meer te weten te komen over de ruimte. Er is bijvoorbeeld een quiz voor de kinderen. Een doelgroep die de sterrenwacht graag benaderd. “Er is steeds meer bekend over de ruimte. Maar je ziet ook dat mensen meer vragen krijgen, vooral kinderen. Het leeft steeds meer”, zegt beheerder Harrie van Zijp. Ook zullen er andere films gedraaid worden en zijn er, naast de grote telescoop, extra telescopen neergezet.

Zo kunnen de bezoekers ook een glimp van de ruimte meepikken. Tenminste, als het helder weer is. “En dan is de maan goed te zien dit weekend. Het is geen volle maan, dus dan kan je de kraters ook goed zien. Ook is Venus te zien, die heldere planeet, waarvan veel mensen denken dat het een ster is. En met een beetje mazzel kunnen we ook planeet Jupiter bekijken”, vertelt Van Zijp.

Tijdens de Landelijke Sterrenkijkdagen is Sterrenwacht Mercurius vanavond geopend tot 23 uur, zaterdag van 1 uur tot 22 uur en op zondag van 1 uur tot 18 uur.


Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

LUISTER: Geen huis te krijgen, dus woon je bij je schoonouders

Noodgedwongen wonen bij je schoonouders, omdat de straat geen optie is. Het is de realiteit voor het...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...