gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Dordrecht zijn het Sterrenkijkdagen

De Landelijke Sterrenkijkdagen zijn van start gegaan. Dit weekend staat in het teken van de ruimte. Ook Sterrenwacht Mercurius in de Biesbosch doet mee.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De sterrenwacht geeft tijdens deze dagen jong en oud de gelegenheid om meer te weten te komen over de ruimte. Er is bijvoorbeeld een quiz voor de kinderen. Een doelgroep die de sterrenwacht graag benaderd. “Er is steeds meer bekend over de ruimte. Maar je ziet ook dat mensen meer vragen krijgen, vooral kinderen. Het leeft steeds meer”, zegt beheerder Harrie van Zijp. Ook zullen er andere films gedraaid worden en zijn er, naast de grote telescoop, extra telescopen neergezet.

Zo kunnen de bezoekers ook een glimp van de ruimte meepikken. Tenminste, als het helder weer is. “En dan is de maan goed te zien dit weekend. Het is geen volle maan, dus dan kan je de kraters ook goed zien. Ook is Venus te zien, die heldere planeet, waarvan veel mensen denken dat het een ster is. En met een beetje mazzel kunnen we ook planeet Jupiter bekijken”, vertelt Van Zijp.

Tijdens de Landelijke Sterrenkijkdagen is Sterrenwacht Mercurius vanavond geopend tot 23 uur, zaterdag van 1 uur tot 22 uur en op zondag van 1 uur tot 18 uur.


Lees ook

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

poepbacterie

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Gezondheid

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”