gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ook in Dordrecht zijn het Sterrenkijkdagen

De Landelijke Sterrenkijkdagen zijn van start gegaan. Dit weekend staat in het teken van de ruimte. Ook Sterrenwacht Mercurius in de Biesbosch doet mee.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De sterrenwacht geeft tijdens deze dagen jong en oud de gelegenheid om meer te weten te komen over de ruimte. Er is bijvoorbeeld een quiz voor de kinderen. Een doelgroep die de sterrenwacht graag benaderd. “Er is steeds meer bekend over de ruimte. Maar je ziet ook dat mensen meer vragen krijgen, vooral kinderen. Het leeft steeds meer”, zegt beheerder Harrie van Zijp. Ook zullen er andere films gedraaid worden en zijn er, naast de grote telescoop, extra telescopen neergezet.

Zo kunnen de bezoekers ook een glimp van de ruimte meepikken. Tenminste, als het helder weer is. “En dan is de maan goed te zien dit weekend. Het is geen volle maan, dus dan kan je de kraters ook goed zien. Ook is Venus te zien, die heldere planeet, waarvan veel mensen denken dat het een ster is. En met een beetje mazzel kunnen we ook planeet Jupiter bekijken”, vertelt Van Zijp.

Tijdens de Landelijke Sterrenkijkdagen is Sterrenwacht Mercurius vanavond geopend tot 23 uur, zaterdag van 1 uur tot 22 uur en op zondag van 1 uur tot 18 uur.


Lees ook

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.

fotobrandje.png

Bestelbusje in vlammen op in Stadspolders

In de Dordtse wijk Stadspolders is in de nacht van donderdag op vrijdag een bestelbusje verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd op het Bakema-erf.