Dordrecht, Netherlands

Ook in Dordrecht zijn het Sterrenkijkdagen

De Landelijke Sterrenkijkdagen zijn van start gegaan. Dit weekend staat in het teken van de ruimte. Ook Sterrenwacht Mercurius in de Biesbosch doet mee.
Peter Tromp | 3 maart 2017 17:34 | Aangepast op 3 maart 2017 17:34
De sterrenwacht geeft tijdens deze dagen jong en oud de gelegenheid om meer te weten te komen over de ruimte. Er is bijvoorbeeld een quiz voor de kinderen. Een doelgroep die de sterrenwacht graag benaderd. “Er is steeds meer bekend over de ruimte. Maar je ziet ook dat mensen meer vragen krijgen, vooral kinderen. Het leeft steeds meer”, zegt beheerder Harrie van Zijp. Ook zullen er andere films gedraaid worden en zijn er, naast de grote telescoop, extra telescopen neergezet.

Zo kunnen de bezoekers ook een glimp van de ruimte meepikken. Tenminste, als het helder weer is. “En dan is de maan goed te zien dit weekend. Het is geen volle maan, dus dan kan je de kraters ook goed zien. Ook is Venus te zien, die heldere planeet, waarvan veel mensen denken dat het een ster is. En met een beetje mazzel kunnen we ook planeet Jupiter bekijken”, vertelt Van Zijp.

Tijdens de Landelijke Sterrenkijkdagen is Sterrenwacht Mercurius vanavond geopend tot 23 uur, zaterdag van 1 uur tot 22 uur en op zondag van 1 uur tot 18 uur.


Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...