Dordrecht, Netherlands

Ook steeds meer daklozen in Dordrecht

Steeds meer mensen zijn dakloos. Dat is te zien in een landelijke trend. Volgens Peter Heijkoop is dit ook te zien in Dordrecht. Landelijk is het aantal daklozen tussen 2009 en 2018 verdrievoudigd.
Leo Roubos | 23 augustus 2019 12:58 | Aangepast op 23 augustus 2019 12:58
Landelijk is het aantal daklozen is toegenomen van zo'n 17,8 duizend in 2009 naar 39,3 duizend in 2018. Het gaat dan om mensen tussen de 18 en 30 jaar. Vooral het aantal daklozen met een niet-westerse migratie-achtergrond nam fors toe.

Het geschatte aantal daklozen van 18 tot 65 jaar steeg vanaf 2009 met bijna 10 duizend tot 27,3 duizend in 2012.Deze trend leek in de jaren erna ten einde, maar tussen 2014 en 2018 kwamen er opnieuw ruim 12 duizend bij.

Het merendeel van de daklozen is man en ruim 37% verbleef in een van de vier grootste gemeenten Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht. 57% had een migratieachtergrond.

Ook het aantal jongere daklozen nam toe; een verdrievoudiging. Een derde was tussen de 18 en 30 jaar, ruim drie keer zoveel als in 2009. De helft was tussen de 30 en 50 jaar.

Lees ook

Spuihavengarage gaat toch nu al open: ‘Een week eerder dan voorzien’

De Spuihavenparkeergarage gaat deze donderdag al open, een week eerder dan gedacht. Vanaf 16.00 uur ...

Papendrechter krijgt cel- en taakstraf én vermaning van zijn vrouw na rellen in Den Haag

De rechter heeft twee mannen uit Papendrecht en Schiedam veroordeeld voor hun aandeel in de rellen i...

Ruim 250 mensen gefouilleerd in Zwijndrecht na jongerengeweld, cameratoezicht blijft

De politie heeft de afgelopen maand ruim 250 mensen preventief gefouilleerd in vier Zwijndrechtse wi...

'A new Job with the Boss': vacatures in de regio op Drechtstad FM

Vanaf deze donderdagavond is er om 18.00 uur een nieuw radioprogramma op Drechtstad FM. ‘A new Job w...

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...