gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oordopjes tegen vuurwerkgeknal

De KNO-artsen van het Albert Schweitzerziekenhuis waarschuwen voor gehoorschade door vuurwerkknallen. "Mensen kennen allemaal de afgerukte vinger en oogletsel, maar het oor krijgt ook veel te verduren. Daar zien we vooral de week na oud en nieuw mensen mee met schade aan of suizen van het oor."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het ziekenhuis verkoopt dan ook op al zijn locaties oordoppen die helpen de schade te beperken. KNO-arts Mark Friebel is blij met de oordoppen op de balie van zijn polikliniek. "De oordoppen verkopen we al langer, omdat we het belangrijk vinden dat er aandacht is voor gehoor en gehoorschade."

Ook in de buurt van legaal vuurwerk loopt het oor een risico. Friebel: "De eisen zijn vrij ruim. Je mag op tien, twaalf meter afstand nog 120 decibel produceren als vuurwerkbom, -pijl of -klapper. Maar in de praktijk zitten mensen er veel dichter op en dan nemen decibellen zeer snel toe.

Als iets op afstand 120 decibel produceert, dan kan dat op afsteekafstand van ongeveer één meter zo 144 decibel zijn. Het is dan gewoon een pistoolschot, daar kan in één keer zenuwschade of binnenoorschade door ontstaan. Waaraan je een blijvende gehoorpiep of minder gehoor kan overhouden."

De oordoppen zijn voor drie euro te koop in het Albert Schweitzerziekenhuis.

Lees ook

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.