gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oordopjes tegen vuurwerkgeknal

De KNO-artsen van het Albert Schweitzerziekenhuis waarschuwen voor gehoorschade door vuurwerkknallen. "Mensen kennen allemaal de afgerukte vinger en oogletsel, maar het oor krijgt ook veel te verduren. Daar zien we vooral de week na oud en nieuw mensen mee met schade aan of suizen van het oor."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het ziekenhuis verkoopt dan ook op al zijn locaties oordoppen die helpen de schade te beperken. KNO-arts Mark Friebel is blij met de oordoppen op de balie van zijn polikliniek. "De oordoppen verkopen we al langer, omdat we het belangrijk vinden dat er aandacht is voor gehoor en gehoorschade."

Ook in de buurt van legaal vuurwerk loopt het oor een risico. Friebel: "De eisen zijn vrij ruim. Je mag op tien, twaalf meter afstand nog 120 decibel produceren als vuurwerkbom, -pijl of -klapper. Maar in de praktijk zitten mensen er veel dichter op en dan nemen decibellen zeer snel toe.

Als iets op afstand 120 decibel produceert, dan kan dat op afsteekafstand van ongeveer één meter zo 144 decibel zijn. Het is dan gewoon een pistoolschot, daar kan in één keer zenuwschade of binnenoorschade door ontstaan. Waaraan je een blijvende gehoorpiep of minder gehoor kan overhouden."

De oordoppen zijn voor drie euro te koop in het Albert Schweitzerziekenhuis.

Lees ook

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.