gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oordopjes tegen vuurwerkgeknal

De KNO-artsen van het Albert Schweitzerziekenhuis waarschuwen voor gehoorschade door vuurwerkknallen. "Mensen kennen allemaal de afgerukte vinger en oogletsel, maar het oor krijgt ook veel te verduren. Daar zien we vooral de week na oud en nieuw mensen mee met schade aan of suizen van het oor."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het ziekenhuis verkoopt dan ook op al zijn locaties oordoppen die helpen de schade te beperken. KNO-arts Mark Friebel is blij met de oordoppen op de balie van zijn polikliniek. "De oordoppen verkopen we al langer, omdat we het belangrijk vinden dat er aandacht is voor gehoor en gehoorschade."

Ook in de buurt van legaal vuurwerk loopt het oor een risico. Friebel: "De eisen zijn vrij ruim. Je mag op tien, twaalf meter afstand nog 120 decibel produceren als vuurwerkbom, -pijl of -klapper. Maar in de praktijk zitten mensen er veel dichter op en dan nemen decibellen zeer snel toe.

Als iets op afstand 120 decibel produceert, dan kan dat op afsteekafstand van ongeveer één meter zo 144 decibel zijn. Het is dan gewoon een pistoolschot, daar kan in één keer zenuwschade of binnenoorschade door ontstaan. Waaraan je een blijvende gehoorpiep of minder gehoor kan overhouden."

De oordoppen zijn voor drie euro te koop in het Albert Schweitzerziekenhuis.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.