gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oordopjes tegen vuurwerkgeknal

De KNO-artsen van het Albert Schweitzerziekenhuis waarschuwen voor gehoorschade door vuurwerkknallen. "Mensen kennen allemaal de afgerukte vinger en oogletsel, maar het oor krijgt ook veel te verduren. Daar zien we vooral de week na oud en nieuw mensen mee met schade aan of suizen van het oor."

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het ziekenhuis verkoopt dan ook op al zijn locaties oordoppen die helpen de schade te beperken. KNO-arts Mark Friebel is blij met de oordoppen op de balie van zijn polikliniek. "De oordoppen verkopen we al langer, omdat we het belangrijk vinden dat er aandacht is voor gehoor en gehoorschade."

Ook in de buurt van legaal vuurwerk loopt het oor een risico. Friebel: "De eisen zijn vrij ruim. Je mag op tien, twaalf meter afstand nog 120 decibel produceren als vuurwerkbom, -pijl of -klapper. Maar in de praktijk zitten mensen er veel dichter op en dan nemen decibellen zeer snel toe.

Als iets op afstand 120 decibel produceert, dan kan dat op afsteekafstand van ongeveer één meter zo 144 decibel zijn. Het is dan gewoon een pistoolschot, daar kan in één keer zenuwschade of binnenoorschade door ontstaan. Waaraan je een blijvende gehoorpiep of minder gehoor kan overhouden."

De oordoppen zijn voor drie euro te koop in het Albert Schweitzerziekenhuis.

Lees ook

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik.