gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad Met Ad: Cameraman Fokko reisde naar Sudan voor hulp bij hongersnood

5c15d56c0de770dbe0079a332c995f29

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad vraagt presentator Ad van den Herik zijn collega Fokko van Straaten om eens aan de andere kant van de camera te komen staan. Fokko, die de ‘Paden’ van Ad normaal gesproken filmt, was in 1985 één van de 34 chauffeurs die vrijwillig naar Sudan trok om daar tijdens de hongersnood hulp te bieden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
“Het sprak me gewoon aan, ik vond dat ik iets moest doen”, vertelt Fokko over het moment op 8 juli 1985 dat hij besloot zich op te geven als vrijwilliger. “Ik was destijds buschauffeur. Ik had altijd een illegale radio bij me onderweg en hoorde de oproep van een presentator op Radio 3 voor chauffeurs om in Sudan eten te vervoeren.” 

Niet weten wat je te wachten staat
Fokko vertelt aan een verbaasde Ad hoe hij toen prompt de bus geparkeerd heeft en het ziekenhuis in liep om de telefoon te gebruiken. Hij meldde zich die middag nog aan. “Maar had je dan door wat je te wachten stond?” Nee, is het eerlijke antwoord van Fokko. 

Sterker nog, Fokko had voor deze actie nog nooit gevlogen. Nu leverde hij vier weken van zijn vakantiedagen in voor een reis naar het onbekende, vergezeld door ruim vijftig vreemden. Een week na de aanmelding van Fokko was het Live Aid-concert, dat geld ophaalde voor de hongersnood waarbij inmiddels al 240.000 mensen waren omgekomen. “De oproep ging ook echt over vervoer. Eten was er, maar het kon niet bij de mensen komen.” 

Eenmaal in Sudan aangekomen moest de groep vrijwilligers nog twee weken wachten op de wagens, die ze in een haven van Zuid-Italië achter hadden gelaten. Dit gaf Fokko, die ook toen al was begonnen met zijn fotografie-hobby, alle kans om dit onbekende land vast te leggen. 

Bij hem thuis op de bank bladert hij samen met Ad door de vele foto's, krantenknipsels en dagboeken die Fokko vastlegde over deze weken in Sudan. “Een schat van een ervaring”, vat de camera-man de herinnering samen. 

Benieuwd naar de vele andere verhalen en mooie beelden die Fokko met Ad deelt van deze bijzondere ervaring?  Kijk dan naar de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Die zie je vrijdagavond op TV Dordrecht, vanaf 18.00 uur direct na het nieuws en ook op woensdag om 18:00. Of kijk hem nu alvast online.

Lees meer over:

Lees ook

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."