gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op Pad met Ad over de Dordtse bruggen

65a4e084f91826d218fdc4061fcab582

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Frits Baarda over zijn boek ‘Alle 704 bruggen van Dordrecht'.

Ananda Cobussen |  | Aangepast op
De fascinatie voor journalist en fotograaf Frits Baarda voor Dordtse bruggen begon bij de Engelenburgerbrug. De Dordtse journalist heeft in drie jaar ruim zevenhonderd bruggen van over het hele eiland gedocumenteerd. Dit monnikenwerk is gebundeld in zijn boek.

In zijn boek 'Alle 704 bruggen van Dordrecht' stelt Baarda de vraag: Hoe tekenen deze ruim zevenhonderd bruggen de Dordtse identiteit? Geen brug sloeg hij over, want in zijn optiek is zelfs een plank tussen twee weilanden een brug. Spectaculair of ongezien, ze staan allemaal in het boek.

De Engelenburgerbrug speelt dus een hoofdrol in het boek. Met de renovatie van de brug bij het Blauwpoortsplein, waar vroeger de Blauwpoort stond, waren miljoenen euro’s gemoeid. De brug verbindt het Nieuwe Werk, het eilandje uit de 15e eeuw, met de rest van de binnenstad samen met de Roobrug en de Lange IJzeren Brug die beiden natuurlijk ook in het boek naar voren komen.

De Engelenburgerbrug ligt aan het eind van de Hoge Nieuwstraat, waar Baarda al veertig jaar woonachtig is. Zo kwam het dat hij tijdens de verbouwing iedere dag langs de brug wandelde, en zich steeds afvroeg wat de waarde van een brug is, wat eigenlijk wel en niet als brug kwalificeert en wat een brug voor mensen betekent. Het bleek de start van een megalomaan project, waar met de publicatie van zijn boek een einde aan is gekomen.

Nieuwsgierig naar nog veel meer verhalen achter de Dordtse bruggen? Kijk dan naar de ontmoeting van Ad van den Herik met Frits Baarda in een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad', deze vrijdag 30 juni vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws.

Lees ook

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.