Dordrecht, Netherlands

Op weg naar de synode

Marco van Schaardenburg en vijf anderen lopen ter ere van de Dordtse synode van 1618 vanaf eind oktober vanuit vier bestemmingen richting Dordrecht. “Die mensen in 1618 kwamen vanuit heel protestants Europa naar Dordrecht om te vergaderen en dat waren best wel lastige tochten. Daar was je gewoon een paar weken mee bezig.”
Robert van Loon | 13 oktober 2018 11:49 | Aangepast op 13 oktober 2018 11:49
De wandelaars lopen routes van bezoekers aan de Dordtse Synode van 1618. De startpunten zijn Edinburgh, Londen, Basel & Kopenhagen.


De wandeltocht vergt wel wat voorbereiding. “Ik heb al proefgeslapen, ik moet minimaal een nacht buitenslapen omdat er verder niks is. Vorige week heb ik een nachtje bij een camping in de hoekse waard geslapen. Het slapen ging goed, de ratten waren wat minder.”


De tochten zijn te volgen via &t=78s

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...