gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op zoek naar 1000 soorten in de Biesbosch

a355a1bf32d2325ae57555f8a71684ff

Komend weekeinde start de 1000 soortenweek in de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Mensen kunnen dan samen met boswachters en ecologen op pad om nieuwe soorten te ontdekken.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het begint zaterdag met een publieksdag in de Hania`s polder langs de Oude Veerweg. Verder wordt er gekeken in de Elzen, Louisa- en Kannemanspolder, Noorderdiepzone en de Tongplaat.

”Vette kans dat we ook nieuwe soorten voor het Eiland van Dordt gaan ontdekken,?” zegt boswachter Thomas van der Es van Staatsbosbeheer. ”Omdat je op deze manier van onderzoeken heel anders gaat kijken. Zo is er bijvoorbeeld ook nachtonderzoek. We gaan het gebied intensief onderzoeken. Het lijkt bijna een spelletje, maar dan met een serieuze ondertoon.”

Volgens Van der Es is het halen van die duizend goed mogelijk, ”Het is kansrijk want er staat veel te gebeuren in de komende week. Zo staat er nog veel in bloei en is er nog een beetje vogeltrek.”

Met een teller op de website wordt bijgehouden hoeveel soorten er inmiddels zijn aangetroffen. Mensen kunnen via waarnemingen.nl een foto uploaden.

De laatste tijd lezen we veel van massaal uitgestorven dieren. Volgens Van der Es is dat ook in de Biesbosch het geval. ”Gelukkig zijn in de Biesbosch heel veel stukken terug gegeven aan de natuur. Dit zijn mooie stappen om de biodiversiteitsherstel te lijf te gaan.”

Op 1 juni is er een soort eindsprint om 13.00 uur vanaf de hoeve Jong Dordrecht van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch aan de Noorderelsweg 2a. Rond 15.30 uur wordt de eindstand bekend gemaakt.

Lees ook

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.