gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op zoek naar 1000 soorten in de Biesbosch

a355a1bf32d2325ae57555f8a71684ff

Komend weekeinde start de 1000 soortenweek in de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Mensen kunnen dan samen met boswachters en ecologen op pad om nieuwe soorten te ontdekken.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het begint zaterdag met een publieksdag in de Hania`s polder langs de Oude Veerweg. Verder wordt er gekeken in de Elzen, Louisa- en Kannemanspolder, Noorderdiepzone en de Tongplaat.

”Vette kans dat we ook nieuwe soorten voor het Eiland van Dordt gaan ontdekken,?” zegt boswachter Thomas van der Es van Staatsbosbeheer. ”Omdat je op deze manier van onderzoeken heel anders gaat kijken. Zo is er bijvoorbeeld ook nachtonderzoek. We gaan het gebied intensief onderzoeken. Het lijkt bijna een spelletje, maar dan met een serieuze ondertoon.”

Volgens Van der Es is het halen van die duizend goed mogelijk, ”Het is kansrijk want er staat veel te gebeuren in de komende week. Zo staat er nog veel in bloei en is er nog een beetje vogeltrek.”

Met een teller op de website wordt bijgehouden hoeveel soorten er inmiddels zijn aangetroffen. Mensen kunnen via waarnemingen.nl een foto uploaden.

De laatste tijd lezen we veel van massaal uitgestorven dieren. Volgens Van der Es is dat ook in de Biesbosch het geval. ”Gelukkig zijn in de Biesbosch heel veel stukken terug gegeven aan de natuur. Dit zijn mooie stappen om de biodiversiteitsherstel te lijf te gaan.”

Op 1 juni is er een soort eindsprint om 13.00 uur vanaf de hoeve Jong Dordrecht van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch aan de Noorderelsweg 2a. Rond 15.30 uur wordt de eindstand bekend gemaakt.

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

artikelfoto jup

Eeuwenoude hoeve blijft behouden, maar er zijn zorgen over de verbouwing

De Wevershoeve aan de Noldijk in Rijsoord krijgt een nieuwe bestemming met woningen. Veel omwonenden reageren positief op dat vooruitzicht. Zij vinden het vooral belangrijk dat het monumentale pand behouden blijft. Over de mogelijke gevolgen van de verbouwing voor de dijk en het gebouw zelf bestaan wel vragen.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.