gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Op zoek naar 1000 soorten in de Biesbosch

a355a1bf32d2325ae57555f8a71684ff

Komend weekeinde start de 1000 soortenweek in de Nieuwe Dordtse Biesbosch. Mensen kunnen dan samen met boswachters en ecologen op pad om nieuwe soorten te ontdekken.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het begint zaterdag met een publieksdag in de Hania`s polder langs de Oude Veerweg. Verder wordt er gekeken in de Elzen, Louisa- en Kannemanspolder, Noorderdiepzone en de Tongplaat.

”Vette kans dat we ook nieuwe soorten voor het Eiland van Dordt gaan ontdekken,?” zegt boswachter Thomas van der Es van Staatsbosbeheer. ”Omdat je op deze manier van onderzoeken heel anders gaat kijken. Zo is er bijvoorbeeld ook nachtonderzoek. We gaan het gebied intensief onderzoeken. Het lijkt bijna een spelletje, maar dan met een serieuze ondertoon.”

Volgens Van der Es is het halen van die duizend goed mogelijk, ”Het is kansrijk want er staat veel te gebeuren in de komende week. Zo staat er nog veel in bloei en is er nog een beetje vogeltrek.”

Met een teller op de website wordt bijgehouden hoeveel soorten er inmiddels zijn aangetroffen. Mensen kunnen via waarnemingen.nl een foto uploaden.

De laatste tijd lezen we veel van massaal uitgestorven dieren. Volgens Van der Es is dat ook in de Biesbosch het geval. ”Gelukkig zijn in de Biesbosch heel veel stukken terug gegeven aan de natuur. Dit zijn mooie stappen om de biodiversiteitsherstel te lijf te gaan.”

Op 1 juni is er een soort eindsprint om 13.00 uur vanaf de hoeve Jong Dordrecht van de Natuur- en Vogelwacht Biesbosch aan de Noorderelsweg 2a. Rond 15.30 uur wordt de eindstand bekend gemaakt.

Lees ook

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.