Dordrecht, Netherlands

Opbrengst Drechtstadloop ruimschoots verdriedubbeld

De Drechtstadloop brengt ruim 7.000 euro op voor onderzoek naar chronische leukemie. Dat is veel meer dan de 1.500 tot 2.000 euro die er voorgaande jaren werd opgehaald.
Petra Scheurwater | 27 oktober 2016 17:13 | Aangepast op 27 oktober 2016 17:13
Met behulp van de vriendengroep van het Albert Schweitzerziekenhuis is dit recordbedrag behaald. Zij hebben 200 bedrijven aangeschreven, waarop een deel gereageerd en gedoneerd heeft. Daarnaast konden deelnemers ook dit jaar geld doneren bij hun inschrijving, dat heeft ruim 3000 euro opgeleverd.

Naast een recordopbrengst, stevent de hardloopwedstrijd ook op het grootste aantal deelnemers ooit af. Er worden minstens 23 tot 2400 lopers verwacht. 

Daaronder zitten sporters van internationale allure, zoals de Belgische Els Rens, Veerle Dejaeghere en Kjell de Hondt. Ook de runner up van vorig jaar, de Dordtse Ruben Scheurwater, is weer present.

Aanstaande zondag wordt de 10e editie van de Drechtstadloop tussen 13:15 uur en 17:00 uur gelopen.


Meest gelezen

Auto te water in Stadspolders, vrouw loopt nat pak op

Corrado Francke | 7 jul 2025 10:23

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Lees ook

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Big Rivers is vrijdagavond uit de startblokken geschoten. Met allerlei soorten muziek, genoeg verfri...

Mister Big Rivers zwaait af: 'Dit was een toppertje'

Bas de Zwart (71) houdt het na 22 jaar voor gezien. Hij bracht Big Rivers van klein festival naar ee...

Drechttunnel deels dicht na ongeluk

Eén tunnelbuis van de Drechttunnel richting Breda is vrijdagmiddag afgesloten na een ongeluk. Volgen...

Papendrechtse raad wil gratis abonnement op bieb tot en met 27 jaar

Als het aan een meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht ligt, moeten alle Papendrechters tot...

Al twee dagen vreemde lucht in Ridderkerk, maar wat is het?

Voor de tweede dag op rij heeft de brandweer vrijdag metingen gedaan vanwege een opmerkelijke lucht ...

Alles wat je moet weten over Big Rivers, het onbekendste bekende festival van de regio

Komend weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met mu...