Het Oscargala wordt georganiseerd door de Rotary club Johan de Witt Ter Merwe in Cinema the Movies. Via een rode loper kunnen de bezoekers met een glaasje bubbels naar binnen gaan en een genomineerde Oscarfilm zien die nog nooit eerder in Dordrecht is vertoont.
Het doel van het Oscargala is het inzamelen van geld voor een goed doel, dit jaar is dat het multiculturele ontmoetingscentrum Crabbehoeve in de wijk Crabbehof. Daar worden allerlei activiteiten georganiseerd zoals sport voor ouderen en taalcursussen, ook kan iedereen gewoon binnenwandelen voor een gratis kopje koffie.
De Crabbehoeve krijgt geen subsidie en kan daarom het gedoneerde geld goed gebruiken.
Welke Oscarfilm er gedraaid wordt en hoeveel geld er uiteindelijk wordt opgehaald is nog een verrassing. Dit wordt zaterdag pas bekend.