gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Open Monumentendagen in Dordrecht

De Open Monumentendagen (9 en 10 september) hebben dit jaar landelijk als thema ‘Boeren, Burgers en Buitenlui’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
65 Dordtse monumenten openen op zaterdag 9 en zondag 10 september de deuren voor het publiek. In het kader van het thema is daar dit jaar ook een boerderij bij die in de Tweede Wereldoorlog als groepsschuilplaats diende.

Door de hele binnenstad zijn tussen 12.00 en 16.00 uur acts te bewonderen, zoals levende standbeelden en historische acteurs. Op de Vismarkt zijn er op zondag van 12.00 tot 17.00 uur demonstraties van oude ambachten. Voor de muzikale omlijsting van het geheel zijn verschillende locaties in beeld. Wederom op de Vismarkt is o.a. het Boerensyndicaat te horen en in het stadhuis wordt flamenco en jazz gespeeld. Zowel in het Dordrechts Museum als in de Trinaitatiskapel wordt flink geswingd. Op zaterdag 9 september zijn er drie miniconcerten te beluisteren in de Julianakerk van Alisa van Dijk op viool en Simon Harinck op orgel. Bij het laatste concert sluit ook Corine Korpershoek met de dwarsfluit aan.

Lees ook

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

2606028031

Neergestoken man (21) in ziekenhuis overleden aan verwondingen

De 21-jarige man die maandagnacht zwaargewond raakte bij een steekpartij in Zwijndrecht, is aan zijn verwondingen overleden. Dat laat de politie via sociale media weten.