gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Open Monumentendagen in Dordrecht

De Open Monumentendagen (9 en 10 september) hebben dit jaar landelijk als thema ‘Boeren, Burgers en Buitenlui’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
65 Dordtse monumenten openen op zaterdag 9 en zondag 10 september de deuren voor het publiek. In het kader van het thema is daar dit jaar ook een boerderij bij die in de Tweede Wereldoorlog als groepsschuilplaats diende.

Door de hele binnenstad zijn tussen 12.00 en 16.00 uur acts te bewonderen, zoals levende standbeelden en historische acteurs. Op de Vismarkt zijn er op zondag van 12.00 tot 17.00 uur demonstraties van oude ambachten. Voor de muzikale omlijsting van het geheel zijn verschillende locaties in beeld. Wederom op de Vismarkt is o.a. het Boerensyndicaat te horen en in het stadhuis wordt flamenco en jazz gespeeld. Zowel in het Dordrechts Museum als in de Trinaitatiskapel wordt flink geswingd. Op zaterdag 9 september zijn er drie miniconcerten te beluisteren in de Julianakerk van Alisa van Dijk op viool en Simon Harinck op orgel. Bij het laatste concert sluit ook Corine Korpershoek met de dwarsfluit aan.

Lees ook

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”