gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Open Monumentendagen in Dordrecht

De Open Monumentendagen (9 en 10 september) hebben dit jaar landelijk als thema ‘Boeren, Burgers en Buitenlui’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
65 Dordtse monumenten openen op zaterdag 9 en zondag 10 september de deuren voor het publiek. In het kader van het thema is daar dit jaar ook een boerderij bij die in de Tweede Wereldoorlog als groepsschuilplaats diende.

Door de hele binnenstad zijn tussen 12.00 en 16.00 uur acts te bewonderen, zoals levende standbeelden en historische acteurs. Op de Vismarkt zijn er op zondag van 12.00 tot 17.00 uur demonstraties van oude ambachten. Voor de muzikale omlijsting van het geheel zijn verschillende locaties in beeld. Wederom op de Vismarkt is o.a. het Boerensyndicaat te horen en in het stadhuis wordt flamenco en jazz gespeeld. Zowel in het Dordrechts Museum als in de Trinaitatiskapel wordt flink geswingd. Op zaterdag 9 september zijn er drie miniconcerten te beluisteren in de Julianakerk van Alisa van Dijk op viool en Simon Harinck op orgel. Bij het laatste concert sluit ook Corine Korpershoek met de dwarsfluit aan.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.