gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Open Monumentendagen in Dordrecht

De Open Monumentendagen (9 en 10 september) hebben dit jaar landelijk als thema ‘Boeren, Burgers en Buitenlui’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
65 Dordtse monumenten openen op zaterdag 9 en zondag 10 september de deuren voor het publiek. In het kader van het thema is daar dit jaar ook een boerderij bij die in de Tweede Wereldoorlog als groepsschuilplaats diende.

Door de hele binnenstad zijn tussen 12.00 en 16.00 uur acts te bewonderen, zoals levende standbeelden en historische acteurs. Op de Vismarkt zijn er op zondag van 12.00 tot 17.00 uur demonstraties van oude ambachten. Voor de muzikale omlijsting van het geheel zijn verschillende locaties in beeld. Wederom op de Vismarkt is o.a. het Boerensyndicaat te horen en in het stadhuis wordt flamenco en jazz gespeeld. Zowel in het Dordrechts Museum als in de Trinaitatiskapel wordt flink geswingd. Op zaterdag 9 september zijn er drie miniconcerten te beluisteren in de Julianakerk van Alisa van Dijk op viool en Simon Harinck op orgel. Bij het laatste concert sluit ook Corine Korpershoek met de dwarsfluit aan.

Lees ook

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.