gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening Dordtse Spuihavengarage opnieuw uitgesteld

7f3ef52420e172901087383929d69802

De Spuihavengarage in Dordrecht gaat weken later open dan eerder de bedoeling was. Aanvankelijk zou de garage begin november weer open gaan, maar tijdens een inspectie zijn nog drie beschadigingen ontdekt. De komende vier weken moeten daarom nog extra ondersteuningsconstructies worden geplaatst. De garage kan dan op 29 november weer open.

Redactie Streekomroep | Barbara Visscher |  | Aangepast op
De Spuihavengarage ging half april uit voorzorg dicht, nadat tijdens een preventief onderzoek haarscheurtjes in het beton werden ontdekt. In eerste instantie leek het om een tijdelijke sluiting te gaan: de herstelwerkzaamheden zouden ongeveer zeven weken duren.

"De veiligheid van gebruikers staat voorop en daarom willen we absolute zekerheid voordat de garage weer open kan”, liet de gemeente destijds weten. Half augustus werd duidelijk dat de sluiting tot eind oktober/begin november zou duren, maar nu komen daar dus nog een aantal weken bij.


Met 520 parkeerplaatsen is de Spuihavengarage een belangrijke voorziening voor Dordtenaren en bezoekers van de binnenstad. Zeker in aanloop naar de feestdagen, als mensen hun kerst- en sinterklaasinkopen gaan doen, is de garage hard nodig. Ook trekken de Dordtse Decemberdagen jaarlijks veel mensen naar de Dordtse binnenstad.

"We kunnen de parkeervraag door het jaar heen meestal goed aan, maar tijdens evenementen en in december hebben we de garage echt nodig", aldus wethouder Rik van der Linden. Voor de periode tussen de intocht van Sinterklaas op 15 november en de heropening van de parkeergarage op 29 november stelt de gemeente een extra parkeerterrein achter de Weeskinderendijk beschikbaar. Vanaf daar kunnen bezoekers gratis met de bus naar de binnenstad reizen.

Ook wordt het parkeertarief van het Energiehuis op zaterdag en zondag verlaagd naar 1 euro per dag. Voor vergunning- en abonnementhouders blijven de afspraken van de afgelopen maanden gelden.

De garage blijft overigens tot en met 2027 in gebruik. Daarna wordt het gebouw gesloopt om plaats te maken voor een nieuwe parkeergarage met bijna tweehonderd extra plekken.

Bekijk hieronder de reportage die wij maakten over de Spuihavengarage:

Lees ook

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.