gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opening expositie in Wilhelminakerk

Burgemeester Wouter Kolff heeft in aanwezigheid van de Israëlische ambassadeur, de heer Aviv Shir On, dinsdagavond de tentoonstelling "Welkom in de Wereld van Sebanjah" geopend.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De tentoonstelling in de Wilhelminakerk omvat ruim twintig werken van Sebanjah Sijbrand Smit. Sebanjah zegt er zelf over; "De tekeningen en schilderijen, die ik maak heeben veelal een Joods thema. Natuurlijk heeft dit alles te maken met mijn Joodse achtergrond. Ik ben geboren uit een Joodse moeder, die in de oorlog moest onderduiken en als een van de weinigen de oorlog overleefde". De expositie is tot 28 mei te zien. Woensdag meer over de opening in het TV Dordrecht Nieuws vanaf 18.00 uur en donderdag vanaf 18.00 uur in ons programma "Eilandleven" een uitgebreid verslag van deze avond in de Wilhelminakerk waar ook het Ivrietkoor "Al Naharot" bijpassende liederen ten gehore bracht. 

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.