gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opgaveplan Duurzaamheid vastgesteld

B&W van Dordrecht heeft het Opgaveplan Duurzaamheid 2015-2018 vastgesteld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
B&W van Dordrecht heeft het Opgaveplan Duurzaamheid 2015-2018 vastgesteld.

Om in 2050 energieneutraal te zijn wordt de route voor de komende jaren beschreven met vooral aandacht voor de thema’s energietransitie, mobiliteit, recycling en ruimtegebruik.

Op het gebied van energie wil de gemeente een regionaal loket, waar burgers met vragen over energie terecht kunnen. Bovendien wordt onderzocht of er goedkope leningen kunnen worden verstrekt om woningen energiezuiniger te maken.

Het is de bedoeling om het vervoer rond Dordrecht zo schoon mogelijk te maken, o.a. door afspraken met het bedrijfsleven over goederenvervoer over water of spoor in plaats van over de weg. Ook het vervangen van de pont naar Werkendam door een duurzaam schip valt binnen dit kader, evenals het stimuleren van schonere vervoermiddelen en openbaar vervoer.

“Circulaire economie”, waaronder recycling, zal vooral worden gestimuleerd met op het bedrijfsleven gerichte maatregelen. Ook plannen voor verdere afvalscheiding worden vanaf 2016 uitgerold.

Verder zijn in het kader van ruimtegebruik de meest concrete plannen het uitvoeren van het project ‘Groen doet goed” en uitvoeren van pilotprojecten als energieopwekking met het geluidsscherm langs de A16.

Tenslotte zegt de gemeente een open oor te hebben voor particuliere initiatieven op deze thema’s en die zo mogelijk te ondersteunen met mankracht en expertise.

In totaal is voor de komende vier jaar ruim 3 miljoen euro voor het plan gereserveerd.

Lees ook

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.

cirkelloop.jpeg

Dit hardloopevenement kun je dit jaar ook fietsend doen

De zesde editie van de Passaat Cirkelloop belooft een bijzondere editie te worden. Naast wandelaars en hardlopers zijn er namelijk voor het eerst fietsers welkom op het evenement van Atletiekvereniging Passaat in Papendrecht.