gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opgaveplan Duurzaamheid vastgesteld

B&W van Dordrecht heeft het Opgaveplan Duurzaamheid 2015-2018 vastgesteld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
B&W van Dordrecht heeft het Opgaveplan Duurzaamheid 2015-2018 vastgesteld.

Om in 2050 energieneutraal te zijn wordt de route voor de komende jaren beschreven met vooral aandacht voor de thema’s energietransitie, mobiliteit, recycling en ruimtegebruik.

Op het gebied van energie wil de gemeente een regionaal loket, waar burgers met vragen over energie terecht kunnen. Bovendien wordt onderzocht of er goedkope leningen kunnen worden verstrekt om woningen energiezuiniger te maken.

Het is de bedoeling om het vervoer rond Dordrecht zo schoon mogelijk te maken, o.a. door afspraken met het bedrijfsleven over goederenvervoer over water of spoor in plaats van over de weg. Ook het vervangen van de pont naar Werkendam door een duurzaam schip valt binnen dit kader, evenals het stimuleren van schonere vervoermiddelen en openbaar vervoer.

“Circulaire economie”, waaronder recycling, zal vooral worden gestimuleerd met op het bedrijfsleven gerichte maatregelen. Ook plannen voor verdere afvalscheiding worden vanaf 2016 uitgerold.

Verder zijn in het kader van ruimtegebruik de meest concrete plannen het uitvoeren van het project ‘Groen doet goed” en uitvoeren van pilotprojecten als energieopwekking met het geluidsscherm langs de A16.

Tenslotte zegt de gemeente een open oor te hebben voor particuliere initiatieven op deze thema’s en die zo mogelijk te ondersteunen met mankracht en expertise.

In totaal is voor de komende vier jaar ruim 3 miljoen euro voor het plan gereserveerd.

Lees ook

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.