gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opgaveplan Duurzaamheid vastgesteld

B&W van Dordrecht heeft het Opgaveplan Duurzaamheid 2015-2018 vastgesteld.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
B&W van Dordrecht heeft het Opgaveplan Duurzaamheid 2015-2018 vastgesteld.

Om in 2050 energieneutraal te zijn wordt de route voor de komende jaren beschreven met vooral aandacht voor de thema’s energietransitie, mobiliteit, recycling en ruimtegebruik.

Op het gebied van energie wil de gemeente een regionaal loket, waar burgers met vragen over energie terecht kunnen. Bovendien wordt onderzocht of er goedkope leningen kunnen worden verstrekt om woningen energiezuiniger te maken.

Het is de bedoeling om het vervoer rond Dordrecht zo schoon mogelijk te maken, o.a. door afspraken met het bedrijfsleven over goederenvervoer over water of spoor in plaats van over de weg. Ook het vervangen van de pont naar Werkendam door een duurzaam schip valt binnen dit kader, evenals het stimuleren van schonere vervoermiddelen en openbaar vervoer.

“Circulaire economie”, waaronder recycling, zal vooral worden gestimuleerd met op het bedrijfsleven gerichte maatregelen. Ook plannen voor verdere afvalscheiding worden vanaf 2016 uitgerold.

Verder zijn in het kader van ruimtegebruik de meest concrete plannen het uitvoeren van het project ‘Groen doet goed” en uitvoeren van pilotprojecten als energieopwekking met het geluidsscherm langs de A16.

Tenslotte zegt de gemeente een open oor te hebben voor particuliere initiatieven op deze thema’s en die zo mogelijk te ondersteunen met mankracht en expertise.

In totaal is voor de komende vier jaar ruim 3 miljoen euro voor het plan gereserveerd.

Lees ook

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

overlastgevendgezin

Gezin gelinkt aan drillrap teistert buurt, opnieuw een camera in de straat

Voor de tweede keer in korte tijd is er een mobiele camera geplaatst in een straat in Zwijndrecht. In een huis aan De Were woont volgens de gemeente een overlastgevend gezin, dat al meermaals betrokken is geweest bij meldingen van onder meer intimidatie en bedreiging. Buurtbewoners uitten eerder al hun zorgen over de overlast.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.