gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt voor Hugo de Grootlaan

93c5ea9de3ededf0af921d2134c5a9ef

Het wegdek van de Hugo de Grootlaan en het fietspad ernaast wordt vervangen. Beide zijn in slechte staat door spoorvorming en teveel ruimte tussen de klinkers van de rijweg en de tegels van het fietspad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Opmerkelijk is, dat bij dit project alle grondstoffen opnieuw worden gebruikt. Alle klinkers en tegels die worden verwijderd worden door het Dordtse bedrijf Struyk Verwo gebroekn en tot nieuwe stenen verwerkt.

Bovendien wordt de herbestrating onderdeel van een landelijke proef (onder leiding van TNO) om betonstenen zonder cement te gebruiken. Cement is één van de belangrijkste oorzaken van CO2-uitstoot in de wegenbouw.

Het wegdek wordt in verschillende vakken verdeeld: een vak met en een vak zonder cement tussen de stenen. Er is een vak met een deklaag van cement en een met een alternatief bindmiddel. De effecten worden een jaar lang door TNO gemeten.

De Hugo de Grootlaan is vanaf 9 september tot het eind van dit jaar afgesloten. Er zijn omleidingsroutes ingesteld.

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.