gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt voor Hugo de Grootlaan

93c5ea9de3ededf0af921d2134c5a9ef

Het wegdek van de Hugo de Grootlaan en het fietspad ernaast wordt vervangen. Beide zijn in slechte staat door spoorvorming en teveel ruimte tussen de klinkers van de rijweg en de tegels van het fietspad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Opmerkelijk is, dat bij dit project alle grondstoffen opnieuw worden gebruikt. Alle klinkers en tegels die worden verwijderd worden door het Dordtse bedrijf Struyk Verwo gebroekn en tot nieuwe stenen verwerkt.

Bovendien wordt de herbestrating onderdeel van een landelijke proef (onder leiding van TNO) om betonstenen zonder cement te gebruiken. Cement is één van de belangrijkste oorzaken van CO2-uitstoot in de wegenbouw.

Het wegdek wordt in verschillende vakken verdeeld: een vak met en een vak zonder cement tussen de stenen. Er is een vak met een deklaag van cement en een met een alternatief bindmiddel. De effecten worden een jaar lang door TNO gemeten.

De Hugo de Grootlaan is vanaf 9 september tot het eind van dit jaar afgesloten. Er zijn omleidingsroutes ingesteld.

Lees ook

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.