gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt voor Hugo de Grootlaan

93c5ea9de3ededf0af921d2134c5a9ef

Het wegdek van de Hugo de Grootlaan en het fietspad ernaast wordt vervangen. Beide zijn in slechte staat door spoorvorming en teveel ruimte tussen de klinkers van de rijweg en de tegels van het fietspad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Opmerkelijk is, dat bij dit project alle grondstoffen opnieuw worden gebruikt. Alle klinkers en tegels die worden verwijderd worden door het Dordtse bedrijf Struyk Verwo gebroekn en tot nieuwe stenen verwerkt.

Bovendien wordt de herbestrating onderdeel van een landelijke proef (onder leiding van TNO) om betonstenen zonder cement te gebruiken. Cement is één van de belangrijkste oorzaken van CO2-uitstoot in de wegenbouw.

Het wegdek wordt in verschillende vakken verdeeld: een vak met en een vak zonder cement tussen de stenen. Er is een vak met een deklaag van cement en een met een alternatief bindmiddel. De effecten worden een jaar lang door TNO gemeten.

De Hugo de Grootlaan is vanaf 9 september tot het eind van dit jaar afgesloten. Er zijn omleidingsroutes ingesteld.

Lees ook

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

sterrenwachterikblokland

'Spectaculaire' zonsverduistering én meteorenzwerm: Dordtse sterrenwacht verwacht topdrukte

Het is volgens Sterrenwacht Mercurius in Dordrecht een van de meest spectaculaire zonsverduisteringen van de komende jaren. Over minder dan twee weken schuift de maan voor bijna 90 procent voor de zon. "Het wordt een groot event. We pakken het groots aan."

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.