Dordrecht, Netherlands

Opknapbeurt voor Hugo de Grootlaan

Het wegdek van de Hugo de Grootlaan en het fietspad ernaast wordt vervangen. Beide zijn in slechte staat door spoorvorming en teveel ruimte tussen de klinkers van de rijweg en de tegels van het fietspad.
Gert van der Steen | 9 september 2019 12:47 | Aangepast op 9 september 2019 12:47
Opmerkelijk is, dat bij dit project alle grondstoffen opnieuw worden gebruikt. Alle klinkers en tegels die worden verwijderd worden door het Dordtse bedrijf Struyk Verwo gebroekn en tot nieuwe stenen verwerkt.

Bovendien wordt de herbestrating onderdeel van een landelijke proef (onder leiding van TNO) om betonstenen zonder cement te gebruiken. Cement is één van de belangrijkste oorzaken van CO2-uitstoot in de wegenbouw.

Het wegdek wordt in verschillende vakken verdeeld: een vak met en een vak zonder cement tussen de stenen. Er is een vak met een deklaag van cement en een met een alternatief bindmiddel. De effecten worden een jaar lang door TNO gemeten.

De Hugo de Grootlaan is vanaf 9 september tot het eind van dit jaar afgesloten. Er zijn omleidingsroutes ingesteld.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Goederentrein botst tegen bestelbus, geen treinverkeer

Redactie Streekomroep | 3 mrt 2026 14:25

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...