gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt voor Hugo de Grootlaan

93c5ea9de3ededf0af921d2134c5a9ef

Het wegdek van de Hugo de Grootlaan en het fietspad ernaast wordt vervangen. Beide zijn in slechte staat door spoorvorming en teveel ruimte tussen de klinkers van de rijweg en de tegels van het fietspad.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Opmerkelijk is, dat bij dit project alle grondstoffen opnieuw worden gebruikt. Alle klinkers en tegels die worden verwijderd worden door het Dordtse bedrijf Struyk Verwo gebroekn en tot nieuwe stenen verwerkt.

Bovendien wordt de herbestrating onderdeel van een landelijke proef (onder leiding van TNO) om betonstenen zonder cement te gebruiken. Cement is één van de belangrijkste oorzaken van CO2-uitstoot in de wegenbouw.

Het wegdek wordt in verschillende vakken verdeeld: een vak met en een vak zonder cement tussen de stenen. Er is een vak met een deklaag van cement en een met een alternatief bindmiddel. De effecten worden een jaar lang door TNO gemeten.

De Hugo de Grootlaan is vanaf 9 september tot het eind van dit jaar afgesloten. Er zijn omleidingsroutes ingesteld.

Lees ook

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.