gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw aanpak kauwgom in binnenstad

Opnieuw wordt de overlast van kauwgom op straat aangepakt. Met stoom en een speciaal middel wordt de vastgeplakte kauwgom verpulverd. Tegelijkertijd moet een bewustwordingscampagne ervoor zorgen dat niet opnieuw kauwgom op straat wordt gegooid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In het kernwinkelgebied worden afvalbakjes voor kauwgom opgehangen, je kan afvalzakjes krijgen en er komt in april een heus promotieteam naar het centrum. Het zijn allemaal onderdelen van een bewustmakingscampagne. "Mensen moeten begrijpen dat je je kauwgom niet zomaar op straat moet gooien", zegt Giel Hakman van Stadsbeheer.

Ook winkeliers moeten meedoen. Ze kunnen een kauwgompaal voor de deur krijgen. Dat is een soort peukenpaal, maar dan stop je je kauwgom erin. Dat wordt vervolgens gerecycled tot bijvoorbeeld slippers. "We inventariseren nog welke ondernemers mee willen doen", zegt wethouder Rinette Reynvaan, "ze hoeven niets te betalen, maar moeten de mensen wel stimuleren om hun kauwgom niet meer op straat te gooien."

Vooralsnog is er een proefperiode van een jaar. Maar wethouder Reynvaan hoopt dat de gemeenteraad het verwijderen van kauwgom wil voortzetten.

In de binnenstad werd al eerder kauwgom verwijderd met een soort hogedrukspuit. Dat werd wegbezuinigd. Het apparaat dat nu wordt gebruikt, werkt ook in de regen en is gemakkelijker in het gebruik.

Lees ook

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

businkautobrand

Auto brandt uit in Dordrecht

Een auto is zondagavond uitgebrand aan de Regenboogstraat in Dordrecht. Hoewel de brandweer de brand snel onder controle had, liep het voertuig volgens Rijnmond veel schade op.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met toxicoloog Jacob de Boer. Hij schreef met politicoloog en journalist Rolf Heynen het deze week verschenen boek GIF, over de talloze toxische en chemische stoffen die ongemerkt in ons dagelijks leven voorkomen.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.