gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw aanpak kauwgom in binnenstad

Opnieuw wordt de overlast van kauwgom op straat aangepakt. Met stoom en een speciaal middel wordt de vastgeplakte kauwgom verpulverd. Tegelijkertijd moet een bewustwordingscampagne ervoor zorgen dat niet opnieuw kauwgom op straat wordt gegooid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In het kernwinkelgebied worden afvalbakjes voor kauwgom opgehangen, je kan afvalzakjes krijgen en er komt in april een heus promotieteam naar het centrum. Het zijn allemaal onderdelen van een bewustmakingscampagne. "Mensen moeten begrijpen dat je je kauwgom niet zomaar op straat moet gooien", zegt Giel Hakman van Stadsbeheer.

Ook winkeliers moeten meedoen. Ze kunnen een kauwgompaal voor de deur krijgen. Dat is een soort peukenpaal, maar dan stop je je kauwgom erin. Dat wordt vervolgens gerecycled tot bijvoorbeeld slippers. "We inventariseren nog welke ondernemers mee willen doen", zegt wethouder Rinette Reynvaan, "ze hoeven niets te betalen, maar moeten de mensen wel stimuleren om hun kauwgom niet meer op straat te gooien."

Vooralsnog is er een proefperiode van een jaar. Maar wethouder Reynvaan hoopt dat de gemeenteraad het verwijderen van kauwgom wil voortzetten.

In de binnenstad werd al eerder kauwgom verwijderd met een soort hogedrukspuit. Dat werd wegbezuinigd. Het apparaat dat nu wordt gebruikt, werkt ook in de regen en is gemakkelijker in het gebruik.

Lees ook

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.