gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw aanpak kauwgom in binnenstad

Opnieuw wordt de overlast van kauwgom op straat aangepakt. Met stoom en een speciaal middel wordt de vastgeplakte kauwgom verpulverd. Tegelijkertijd moet een bewustwordingscampagne ervoor zorgen dat niet opnieuw kauwgom op straat wordt gegooid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In het kernwinkelgebied worden afvalbakjes voor kauwgom opgehangen, je kan afvalzakjes krijgen en er komt in april een heus promotieteam naar het centrum. Het zijn allemaal onderdelen van een bewustmakingscampagne. "Mensen moeten begrijpen dat je je kauwgom niet zomaar op straat moet gooien", zegt Giel Hakman van Stadsbeheer.

Ook winkeliers moeten meedoen. Ze kunnen een kauwgompaal voor de deur krijgen. Dat is een soort peukenpaal, maar dan stop je je kauwgom erin. Dat wordt vervolgens gerecycled tot bijvoorbeeld slippers. "We inventariseren nog welke ondernemers mee willen doen", zegt wethouder Rinette Reynvaan, "ze hoeven niets te betalen, maar moeten de mensen wel stimuleren om hun kauwgom niet meer op straat te gooien."

Vooralsnog is er een proefperiode van een jaar. Maar wethouder Reynvaan hoopt dat de gemeenteraad het verwijderen van kauwgom wil voortzetten.

In de binnenstad werd al eerder kauwgom verwijderd met een soort hogedrukspuit. Dat werd wegbezuinigd. Het apparaat dat nu wordt gebruikt, werkt ook in de regen en is gemakkelijker in het gebruik.

Lees ook

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.