gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw aanpak kauwgom in binnenstad

Opnieuw wordt de overlast van kauwgom op straat aangepakt. Met stoom en een speciaal middel wordt de vastgeplakte kauwgom verpulverd. Tegelijkertijd moet een bewustwordingscampagne ervoor zorgen dat niet opnieuw kauwgom op straat wordt gegooid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In het kernwinkelgebied worden afvalbakjes voor kauwgom opgehangen, je kan afvalzakjes krijgen en er komt in april een heus promotieteam naar het centrum. Het zijn allemaal onderdelen van een bewustmakingscampagne. "Mensen moeten begrijpen dat je je kauwgom niet zomaar op straat moet gooien", zegt Giel Hakman van Stadsbeheer.

Ook winkeliers moeten meedoen. Ze kunnen een kauwgompaal voor de deur krijgen. Dat is een soort peukenpaal, maar dan stop je je kauwgom erin. Dat wordt vervolgens gerecycled tot bijvoorbeeld slippers. "We inventariseren nog welke ondernemers mee willen doen", zegt wethouder Rinette Reynvaan, "ze hoeven niets te betalen, maar moeten de mensen wel stimuleren om hun kauwgom niet meer op straat te gooien."

Vooralsnog is er een proefperiode van een jaar. Maar wethouder Reynvaan hoopt dat de gemeenteraad het verwijderen van kauwgom wil voortzetten.

In de binnenstad werd al eerder kauwgom verwijderd met een soort hogedrukspuit. Dat werd wegbezuinigd. Het apparaat dat nu wordt gebruikt, werkt ook in de regen en is gemakkelijker in het gebruik.

Lees ook

foto artikel pilot game

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.