gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw aanpak kauwgom in binnenstad

Opnieuw wordt de overlast van kauwgom op straat aangepakt. Met stoom en een speciaal middel wordt de vastgeplakte kauwgom verpulverd. Tegelijkertijd moet een bewustwordingscampagne ervoor zorgen dat niet opnieuw kauwgom op straat wordt gegooid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
In het kernwinkelgebied worden afvalbakjes voor kauwgom opgehangen, je kan afvalzakjes krijgen en er komt in april een heus promotieteam naar het centrum. Het zijn allemaal onderdelen van een bewustmakingscampagne. "Mensen moeten begrijpen dat je je kauwgom niet zomaar op straat moet gooien", zegt Giel Hakman van Stadsbeheer.

Ook winkeliers moeten meedoen. Ze kunnen een kauwgompaal voor de deur krijgen. Dat is een soort peukenpaal, maar dan stop je je kauwgom erin. Dat wordt vervolgens gerecycled tot bijvoorbeeld slippers. "We inventariseren nog welke ondernemers mee willen doen", zegt wethouder Rinette Reynvaan, "ze hoeven niets te betalen, maar moeten de mensen wel stimuleren om hun kauwgom niet meer op straat te gooien."

Vooralsnog is er een proefperiode van een jaar. Maar wethouder Reynvaan hoopt dat de gemeenteraad het verwijderen van kauwgom wil voortzetten.

In de binnenstad werd al eerder kauwgom verwijderd met een soort hogedrukspuit. Dat werd wegbezuinigd. Het apparaat dat nu wordt gebruikt, werkt ook in de regen en is gemakkelijker in het gebruik.

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.