Dordrecht, Netherlands

Opnieuw energietoeslag voor minima in Dordt

Dordrecht gaat proberen de energietoeslag 2023 van in totaal 1300 euro zo snel mogelijk uit te betalen. Dat antwoordde wethouder financiën Peter Heijkoop op vragen van GroenLinks dinsdagavond in de Dordtse gemeenteraad. De Eerste Kamer ging dinsdag eerder op de dag officieel akkoord met een nieuwe energietoeslag in 2023.
Ron van de Rhee | 4 oktober 2023 17:30 | Aangepast op 4 oktober 2023 17:30
GroenLinks maakt zich zorgen over de termijn waarop de toeslag wordt uitbetaald aan alle mensen die er recht op hebben. Raadslid Necdet Burakcin van GroenLinks vroeg of de gemeente het geld desnoods kan voorschieten in gevallen die nog in de bureaucratische molen zitten, maar waarvan duidelijk is dat zij recht op het geld hebben.

In de knel
Volgens GroenLinks komen veel Dordtenaren in de knel door de verder gestegen prijzen. Ook wil de partij dat de regeling in Dordrecht opnieuw wordt opgerekt, zodat mensen met 130 procent van het minimum ook weer een extraatje krijgen, net als de afgelopen jaren.

Volgens wethouder Heijkoop wordt voorschieten moeilijk. De kas is leeg is en ook 130 procent zit er dit jaar niet in vanwege de financiële positie van de gemeente Dordrecht, aldus de wethouder. De uitvoering van de regeling is ingewikkeld, volgens Heijkoop. Pper individu moet bepaald worden wie wel en wie geen recht heeft op de energietoeslag. Heijkoop hoopt dat binnen enkele maanden alle rechthebbenden de uitkering hebben ontvangen. Maar hij waarschuwt dat het nog wel eens tot medio 2024 zou kunnen duren voordat deze operatie is afgerond.

Altijd hulp
Voor echte noodgevallen is er altijd hulp, benadrukt Heijkoop. De gemeente kan bijvoorbeeld via de bijzondere bijstand besluiten om mensen te helpen als zij echt in de problemen raken. Dordtenaren die hulp nodig hebben kunnen hiervoor contact opnemen met de gemeente.

GroenLinks zegt blij te zijn met de toezeggingen van de wethouder, maar ook teleurgesteld dat voor mensen met 130 procent van het minimum en de middengroepen niets wordt gedaan. De partij overweegt het armoedebeleid nogmaals in de gemeenteraad aan te kaarten.

Kijk hieronder naar de reportage van RTV Dordrecht over de energietoeslag in Dordrecht.

Lees ook

Geen 'burger' of 'worst' meer? Dit bedrijf uit onze streek zoekt nieuwe naam voor vleesvervangers

Een sojaschijf of plantaardig lapje: het zouden zomaar de nieuwe namen kunnen worden voor producten ...

Valk valt uit, Kuijt loopt schorsing op: ‘Misschien moet ik mijn handen vastplakken’

Dirk Kuijt had zich een betere terugkeer bij ADO Den Haag, waar zijn trainersloopbaan begon, voorges...

FC Dordrecht slikt drie tegengoals na rust en verliest bij ADO

FC Dordrecht mocht vrijdagavond een helft hopen op een resultaat bij koploper ADO Den Haag. In het k...

Leren door te doen: de kinderen kunnen vanaf nu zelf een band plakken

Binnenband eruit, het lek opsporen en plakken maar! Ruim vijftig leerlingen uit groep acht van de Mo...

Kattenfilmpjes kijken voor het goede doel: dit weekend in Kinepolis Dordrecht

Kattenliefhebbers opgelet: CatVideoFest komt dit weekend opnieuw naar Kinepolis Dordrecht. Tijdens h...

Op Pad Met Ad op TV: hoe gaan raadsleden om met bedreigingen, intimidatie en geweld?

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad interviewt presentator Ad van den Heerik Abdullah Uysal ...