gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw goud voor Rogier Dorsman, koning geeft een bedankje

456346eb60048fe8b80d5f2caad06413.jpg

Deze week was erg bijzonder voor Rogier Dorsman. De 25-jarige paralympiër mocht na zijn gouden en zilveren medailles in Parijs op audiëntie komen bij de koning. Hier ontving hij een 'chapeau beeldje' voor zijn prestaties.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Rogier Dorsman voegt met zijn gouden medailles op verschillende afstanden en verschillende slagen opnieuw een prestatie van wereldformaat toe aan zijn prijzenkast. Na zijn successen op de Paralympische Spelen van Tokio met wedstrijdzwemmen, waar hij meerdere gouden medailles behaalde en werd geridderd, kreeg hij dit keer geen koninklijke onderscheiding, maar een ‘Chapeau beeldje’. Over dat soort momenten grapt Dorsman wel eens: "Soms zeggen we er onderling wel eens over van: als we medailles halen, mogen we op bezoek bij de koning voor bier en bitterballen."

De Paralympische Spelen in Parijs waren fysiek en mentaal zwaar voor Dorsman, met een strak schema en hoge intensiteit. Toch vond hij tussen de wedstrijden door nog ruimte om stoom af te blazen. "Wist je dat het een sport op zich is om ‘pins’ (spelden) van andere landen te verzamelen? Hier deed ik vrolijk aan mee. Ik heb zelfs de pin van Kiribati weten te bemachtigen. Ik wist eerst niet eens dat het een land was," vertelt hij lachend.

De jonge atleet heeft zijn uitzonderlijke talent getoond in Parijs door goud te winnen op de 100 meter schoolslag in de klasse voor visueel beperkten. Met een indrukwekkende tijd van 1.11,07 prolongeerde hij zijn paralympische titel en bracht daarmee zijn tweede gouden medaille van deze Spelen binnen. Eerder won hij al goud op de 200 meter wisselslag en zilver op de 400 meter vrije slag.
fb592d04a9e3f85593f7ed83922badc8.jpg
Dorsman lijdt aan meerdere kwalen aan zijn oog. “Bij ons in de familie komt een netvliesziekte voor: Choröideremie. Het is een genetische oogaandoening; het is een netvliesziekte waarbij er gaten ontstaan in meerdere lagen van je netvlies waardoor het niet mogelijk is om bijv. netvliestransplantatie te doen.”

Het is dus een progressieve oogziekte: je gaat dus stapje voor stapje achteruit. Geschat wordt dat er 1 op de 100.000 mannen er last van hebben, want ja, deze aandoening komt vrijwel alleen bij mannen voor.

”Er is helaas (nog) niets aan deze netvliesziekte te doen. Bij deze netvliesziekte krijgen de meeste mensen pas rond hun 40-50e jaar last van hun zicht veld. “Bij mij is het dus op mijn 13e begonnen. Na 1 jaar onderzoeken kwamen ze er ook achter dat ik een genafwijking heb van de oogzenuw, de OPA-1 genafwijking. Helaas ben ik de eerste in Nederland die deze combinatie heeft: de netvliesziekte met een oogzenuwaandoening, waardoor er geen ervaring is om te vertellen wat mijn toekomst is. Het is goed mogelijk dat ik morgen, volgende week, volgende maand, of ja, misschien dat ik nog 1 jaar mijn zicht heb. Niemand die het mij kan vertellen.”

Kijk hieronder de reportage over Rogier Dorsman:

Lees ook

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”

jurrerijnmond.png

Jurre (9) geneest van kanker en haalt met voetbalclub geld op voor ziekenhuis

Het duurde twee jaar voordat de 9-jarige Jurre uit Hendrik-Ido-Ambacht helemaal vrij was van kanker. Nu wil hij het liefst snel aansterken en zijn aandacht in het positieve steken. Jurre en zijn vrienden zijn een inzamelingsactie begonnen voor het ziekenhuis waar hij verbleef.

drod 12.JPG

'Must-win' voor FC Dordrecht eindigt in mineur: 'Het wordt nu steeds lastiger'

FC Dordrecht-trainer Dirk Kuijt is teleurgesteld in de manier waarop zijn ploeg vrijdagavond van Roda JC verloor. Een must-win-wedstrijd om nog enig uitzicht te houden op play-offs aan het eind van het seizoen werd een afgetekende 0-3 nederlaag. Daardoor staan de Dordtenaren met nog vier duels te gaan voor een loodzware opgave om nog mee te doen aan het toetje van het KKD-seizoen in mei.