gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vervelende avond FC Dordrecht: ruime nederlaag bij De Graafschap

1fd77f999b8f2f36ec03785c47041c0f

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd sportieve revanche te nemen op de bekerdomper bij VV Noordwijk eerder deze week. Op bezoek bij directe concurrent De Graafschap werd het 4-1 voor de thuisclub.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Na de pijnlijke nederlaag aan de andere kant van Zuid-Holland was de ploeg van Melvin Boel in de Achterhoek op zoek naar herstel. Daar keerde Liam Bossin terug onder de lat en was er ook een basisplek ingeruimd voor Jari Schuurman en John Hilton, die Dean Zandbergen en Lorenzo Codutti naar de bank verwezen.

Vroege tegentreffer
Hoewel de bezoekers niet onaardig begonnen, werd toch al snel de eerste tegengoal geïncasseerd. Na een aanval over links kreeg Tristan van Gilst alle ruimte om te schieten en vond knap de verre hoek: 1-0. Bossin stond aan de grond genageld en moest net als de rest van de Dordtse defensie het antwoord schuldig blijven.

De Belgisch-Ierse goalie, de afgelopen twee duels absent wegens schouderklachten, kon even later wel ingrijpen toen Van Gilst alleen op hem afstormde. Aan de overkant gebeurde beduidend minder. Jaden Slory, afgelopen weken de gevaarlijkste Dordtse aanvaller, werd meermaals onschadelijk gemaakt door het Doetinchemse duo Jeffrey Fortes en Rowan Besselink.

Van Vianen scoort zijn eerste
Dat na een halfuur de 1-1 viel, kwam daarom een beetje uit de lucht vallen. Yannis M'Bemba kopte een vrije trap van Jari Schuurman vlak voor de achterlijn terug, waarna Daniël van Vianen attenter was dan spelers van De Graafschap en met links zijn eerste treffer van het seizoen scoorde.

Daarna gebeurde alleen wat FC Dordrecht ook al in Noordwijk overkwam, want de ploeg kreeg opnieuw een tegendoelpunt terwijl het net daarvoor nog zelf had gescoord. Des te pijnlijker was het dat Van Gilst opnieuw mocht aanleggen en Bossin opnieuw kansloos liet met een verwoestende uithaal: 2-1.

FC Dordrecht gevaarlijker na rust
Voor rust misten Jesse van de Haar en Rio Hillen kansen om die marge in Doetinchems voordeel te vergroten. In de tweede helft zorgden de Schapenkoppen, met invallers Codutti en Zandbergen, juist voor het eerste gevaar. Yannis M'Bemba dacht de gelijkmaker binnen te koppen, maar zag zijn treffer afgekeurd worden wegens duwen.

FC Dordrecht kwam wat vaker in het spel voor, al moest Bossin wel stijlvol ingrijpen na een poging van Ibrahim El Kadiri. De Graafschap-doelman Joshua Smits, vorig seizoen nog in dienst van Willem II, werd juist wat weinig getest.

Megakans om zeep
Daarbij kreeg hij een kwartier voor tijd hulp van twee Dordtse aanvallers: Zandbergen besloot oog in oog met Smits breed te leggen op Osundina, maar deed dat onzuiver waardoor de Amerikaan de bal niet lekker genoeg kon raken.

Melvin Boel poogde met een fris drietal (Gabriele Parlanti, Joseph Amuzu en Jayson Ezeb) alsnog de 2-2 te forceren, maar slaagde daar niet in. Daarin eiste Parlanti een negatieve hoofdrol op: de Feyenoord-huurling trok Philip Brittijn in eigen doelgebied naar het gras, waarna Mimoun Mahi het buitenkansje verzilverde vanaf de penaltystip. Dat was niet de eindstand, want daar zorgde Philip Brittijn in blessuretijd voor: 4-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/46), Valk, M'Bemba, Hilton; Van Vianen (Zandbergen/46), Shein, Schuurman (Parlanti/80); Van der Sluijs (Amuzu/80), Osundina (Ezeb/80), Slory

Lees meer over:

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”