gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oproep in Opsporing Verzocht: wie is de dader van deze explosie in Dordt?

b0f83b21a7afa222d5fe410cccd291c2

Wie is de man met Prada-jas die op 12 december een explosief liet afgaan in de Fregatstraat? Nadat Bureau Rijnmond er vorige maand aandacht aan besteedde, deed de politie dinsdagavond een oproep in tv-programma Opsporing Verzocht.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Eind vorig jaar ging de Zeehavenbuurt gebukt onder verschillende explosies. In de Fregatstraat was het drie keer raak: twee keer bij hetzelfde huis, één keer verderop in de straat. Bij een woning in de Brikstraat gebeurde in december een ontploffing. Opmerkelijk was er even daarvoor een explosie was in de Brikstraat in Rotterdam. Volgens de politie ging het om een vergisexplosie.

De schade na de eerste explosie in de Fregatstraat was zo groot dat de familie 70.000 euro moest investeren om het huis weer bewoonbaar te maken. Toch ging het, op 12 december, opnieuw mis in de straat. De woning wordt dan niet meer bewoond omdat het na de eerste explosie op last van burgemeester Kolff is verzegeld. Ook dit keer is de schade fors.

De eerste keer dat er een explosie in de straat was, was in augustus. Voor die explosie is een man uit Schiedam veroordeeld tot 3,5 jaar cel.

Lees ook

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.