Dordrecht, Netherlands

Opvallende verschijning in de Nieuwe Biesbosch: fluoriserende toiletpot

In de Nieuwe Biesbosch staat sindskort een fluoriserende roze toiletpot. Dat is niet één of ander kunstproject, maar een project vanuit de waterschappen om mensen duurzamer met hun (afval)water te laten omgaan.
Alexander Eleveld | 25 mei 2021 12:48 | Aangepast op 25 mei 2021 12:48
Omdat er op dit moment veel gewandeld wordt, moet de roze toiletpot bij veel wandelaars opvallen. "We nodigen mensen uit om op een andere manier naar de omgeving te kijken en dan met name door een waterschaps-bril," zegt Astrid Helder van het waterschap Hollandse Delta. Ook is er een gids ontwikkeld met allerlei doe- en kijkopdrachten.

Er zijn verschillende manieren duurzamer met water om gaan. "Sommige schaffen een regenton aan en sommige graven een kuil in hun tuin en leggen daar een regenopvanginstallatie aan. Weer anderen leggen een groen dak op hun huis," vertelt Astrid. Volgens haar is het belangrijk om alleen de drie P's door te spoelen; plas, poep en papier.

Voor de wandelaars is er nog een speciale actie: Spot de Pot. Degene met de meest originele selfie op de opvallende toiletpot maakt kan op prijzen zoals bijvoorbeeld een regenwaterschutting.

Lees ook

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20:00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...

Drie auto's botsen op A15

Weggebruikers op de A15 hebben dinsdagochtend te maken met vertraging. Op de weg bij Hardinxveld-Gie...