Dordrecht, Netherlands

Opvang humaner en goedkoper

Dordrecht pakt de opvang van vluchtelingen dit keer anders aan. Er zijn minder mensen voor nodig. De organisatie is uit de crisissfeer gehaald. De kosten liggen lager.
Peter Tromp | 27 oktober 2015 11:14 | Aangepast op 27 oktober 2015 11:14
Bij de opvang van de eerste groep vluchtelingen werden overal ambtenaren achter hun bureau vandaan gehaald. Het gevolg was dat er achterstand ontstond in het dagelijks werk. Dat gebeurt niet meer. De organisatie verloopt gestroomlijnder. Dat scheelt geld. De kosten liggen nu ook lager, omdat er gekozen is voor een andere cateraar. Een landelijk opererende maaltijden- en boodschappenleverancier voor particulieren en zorginstellingen. Dankzij een grootschaliger aanpak kan het eten goedkoper worden geleverd dan door de vroegere Dordtse cateraar. Ook is er bespaard op de huur van bedden. Er wordt geen gebruik meer gemaakt van veldbedden van het Rode Kruis. “Die zijn hard en liggen niet lekker”, zegt gemeentewoordvoerder Christien ter Linde, “We huren nu stevige bedden die lekker liggen. De opvang is nu goedkoper en humaner.”


De gemeente krijgt 40 euro per vluchteling per nacht. Bij de eerste groep vluchtelingen was dat bij lange na niet kostendekkend. Nu lijkt de begroting beter uit te gaan komen.

De vluchtelingen blijven drie dagen. Donderdag wordt de groep verdeeld over twee andere opvangplekken in Zuid Holland Zuid. Als het COA dan nog niet heeft gevraagd om voor een derde keer vluchtelingen op te vangen, wordt de Dordtse noodopvang op het terrein van Drechtwerk weer ontmanteld. Komt er later alsnog een opvangverzoek, dan wordt alles weer ingehuurd en ingericht. Voor de opvang in het gebouw is een gebruiksvergunning verstrekt tot eind dit jaar.

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...

John (28) kreeg zijn starterswoning te pakken bij proef: ‘Iedereen om de hoek’

Lekker in eigen dorp blijven wonen: uit een proef in Hardinxveld-Giessendam blijkt dat veel starters...

Doortrappen ‘Voor Sara’: jong en oud haalt geld op voor onderzoek spierziektes

Kinderen voor kinderen. Ook de allerkleinste fietsers van Dordrecht reden zaterdag mee om geld op te...

Motocrosser Van Drunen tweede bij GP van Nederland na thriller in het zand

Motocrosser Lotte van Drunen uit Sliedrecht is tweede geworden bij de Grote Prijs van Nederland. In ...

Sliedrechtse woning onbewoonbaar na brand

In een huis aan de Dr. Schaepmanstraat in Sliedrecht heeft zondagavond een grote brand gewoed. Daarb...

Reeks ten einde voor FC Dordrecht: ‘Een paar procentjes scherper en je verliest hier niet’

FC Dordrecht moest zaterdagavond voor het eerst in lange tijd weer een nederlaag slikken in eigen hu...