Dordrecht, Netherlands

Opvang in ZHZ ook kleinschalig

De 16 burgemeesters in de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid hebben toegezegd extra plekken te zullen zoeken voor opvang van vluchtelingen.
Gert van der Steen | 15 oktober 2015 11:54 | Aangepast op 15 oktober 2015 11:54
Zeker in kleinere gemeenten is grootschalige opvang niet mogelijk, maar in overleg met gemeenteraden en inwoners zal worden gezocht naar kleinere locaties voor 4 tot 6 weken.

Eerder voelde het COA niets voor een dergelijke kleinschalige aanpak, maar op aandringen van burgemeester Brok kwam het terug op dit standpunt.

Daarnaast wil het COA nog steeds een grote locatie voor 300 tot 600 mensen gedurende 3 tot 6 maanden in deze regio. Dit naast het AZC in ‘s Gravendeel voor 375 personen, dat in november wordt heropend.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

Weg met het taboe op de driewielfiets: 'Het is heel anders dan ik gewend ben'

Vraag een willekeurig iemand op straat of een driewielfiets iets voor hem is, en het antwoord zal wa...

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...