Dordrecht, Netherlands

Opvang in ZHZ ook kleinschalig

De 16 burgemeesters in de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid hebben toegezegd extra plekken te zullen zoeken voor opvang van vluchtelingen.
Gert van der Steen | 15 oktober 2015 11:54 | Aangepast op 15 oktober 2015 11:54
Zeker in kleinere gemeenten is grootschalige opvang niet mogelijk, maar in overleg met gemeenteraden en inwoners zal worden gezocht naar kleinere locaties voor 4 tot 6 weken.

Eerder voelde het COA niets voor een dergelijke kleinschalige aanpak, maar op aandringen van burgemeester Brok kwam het terug op dit standpunt.

Daarnaast wil het COA nog steeds een grote locatie voor 300 tot 600 mensen gedurende 3 tot 6 maanden in deze regio. Dit naast het AZC in ‘s Gravendeel voor 375 personen, dat in november wordt heropend.

Lees ook

‘Gevaarlijke verkeerssitutatie’ bij spoorwegovergang niet aangepast: ‘Geen reden om te veranderen’

Een volgens omwonenden gevaarlijke verkeerssituatie in Hardinxveld-Giessendam wordt niet aangepakt. ...

Opnieuw autobranden in Dordrecht, brandweer twee keer in actie

Wederom is Dordrecht getroffen door verschillende autobranden. Maandagavond rond 21.30 uur is een dr...

Man die schoolmeester neerstak bij eindmusical ‘werd geterroriseerd door een andere vader’

De man die vastzit voor een steekpartij tijdens een schoolmusical in Alblasserdam werd al een jaar g...

Liefhebbers scoren goedkope pareltjes op muziekbeurs: 'Leuk om te snuffelen'

Een ware snoepwinkel voor de liefhebber, zo kan de muziekbeurs van Opnieuw & Co wel genoemd worden. ...

Man die ravage veroorzaakte op N214 had vijf keer te veel gedronken

De veroorzaker van een zwaar verkeersongeluk op de N214 in 2024 had vijf keer te veel gedronken. Dat...

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...