Dordrecht, Netherlands

Opvang in ZHZ ook kleinschalig

De 16 burgemeesters in de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid hebben toegezegd extra plekken te zullen zoeken voor opvang van vluchtelingen.
Gert van der Steen | 15 oktober 2015 11:54 | Aangepast op 15 oktober 2015 11:54
Zeker in kleinere gemeenten is grootschalige opvang niet mogelijk, maar in overleg met gemeenteraden en inwoners zal worden gezocht naar kleinere locaties voor 4 tot 6 weken.

Eerder voelde het COA niets voor een dergelijke kleinschalige aanpak, maar op aandringen van burgemeester Brok kwam het terug op dit standpunt.

Daarnaast wil het COA nog steeds een grote locatie voor 300 tot 600 mensen gedurende 3 tot 6 maanden in deze regio. Dit naast het AZC in ‘s Gravendeel voor 375 personen, dat in november wordt heropend.

Lees ook

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...