gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Organisatie blikt tevreden terug op Big Rivers: 'Bijna te mooi om waar te zijn'

989f4352640e28d2d3e3cf4d71322a07

De paars-groen-gele vlaggetjes worden opgeruimd en laten een herinnering achter van het Big Rivers-weekend. De 24ste editie van het festival is volgens de organisatie bijna vlekkeloos verlopen. Na de regen van vrijdag kwam de zon weer door en barstte het muziekfeest los in de Dordtse binnenstad, waar klanken van blues tot ouderwetse meezingers te horen waren.

Ylva Verbeek |  | Aangepast op
De vijftien podia door de stad heen vertegenwoordigen alle muziekstijlen, maar bezoekers benoemen vooral de gezellige sfeer. Dat onderschrijft festivaldirecteur Liselotte Gatzen. “Het was een topweekend. De saamhorigheid was dit jaar nog groter, het is bijna niet met woorden te beschrijven. Maar we zijn vooral trots en blij dat we, samen met het team vrijwilligers, alles in goede banen hebben geleid”, zegt Gatzen. Het verliep zelfs zó gestroomlijnd, dat de festivaldirecteur dit jaar voor het eerst zelf ook kon genieten van optredens.

Het team van vrijwilligers heeft zich dit jaar weer saamhorig ingezet om het festival goed te laten verlopen. Zij verkochten voor het eerst de eigen merchandise van Big Rivers, bestaande uit de bekende ‘Mardi Gras’-achtige kettingen, waaiers en hoedjes. “Die waren zaterdag al uitverkocht”, zegt de festivaldirecteur.

Wildplassers
Het enige minpuntje: "Bewoners hadden last van wildplassers. Die heb ik zelf ook actief aangesproken. Aan de hoeveelheid wc's ligt het niet, de meeste daarvan zijn ook gratis, maar je kan mensen niet altijd in banen leiden. Dan maar met de hogedrukspuit erlangs.”

Toch een klein verbeterpunt voor volgend jaar, want dan is het alweer de 25ste editie: een jubileum voor het Dordtse festival. Gatzen kijkt reikhalzend uit naar de komende tjid. "Ik heb zin om met het organiseren te beginnen¨, lacht ze. "Maar eerst gaan we nog even bijkomen en op vakantie."

Bekijk hieronder de terugblik met Liselotte Gatzen.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.