gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

01af3ef44162380208dbb39b3e56960a.jpg

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar lastig in de praktijk uit te voeren valt. In de Jozef Israëlsstraat in Dordrecht heeft men daar een oplossing voor: Daar werkten bewoners de laatste weken namelijk samen aan een grote verlichte kerststraat, voor het eerst in 22 jaar.

Redactie Streekomroep | Jasper Kluten | Stijn van der Poel |  | Aangepast op
“Vanuit buurtwerkers en mijn buren hoorde ik dat er aan wordt gewerkt om de buurt opnieuw te verbinden, en dus ook in deze straat'vertelt Daisy de Tree. "Ze zochten naar ideeën om dit meer te kunnen doen. Ik heb vervolgens het idee geopperd om het kerstfeest, dat vroeger een succes was, opnieuw te organiseren. Dit was de wens van mij en meerdere buurtbewoners. Toen we het aan de buurt vertelden, was iedereen erg enthousiast”, aldus een blije De Tree.

En zo werd een traditie die sinds 2003 niet meer werd uitgevoerd nieuw leven ingeblazen. De verlichte straat is onderdeel van een groot buurt-kerstfeest, dat ook de laatste decennia niet meer werd gehouden.

Meters snoer
Maar hoe krijg je 350 meter aan lichtjes versierd over alle huizen? “In principe is iedereen in de Jozef Israëlsstraat verantwoordelijk voor het versieren van het eigen huis", legt De Tree uit. "Maar we zijn zeer blij dat onze gewaardeerde buurtgenoot Kees van Wingerden zich heeft opgeworpen als versierder van de bomen, daar zijn we hem zeer dankbaar voor.”

En diezelfde Kees neemt ons met trots mee door de straat waar hij haarfijn uitlegt wat hij allemaal heeft versierd. Huis voor huis, boom voor boom, laat hij zien wat hij heeft gedaan “Ah kijk, hier heb ik ook aan meegeholpen”, wijst hij naar een van de vele mooi verlichte huizen aan de Jozef Israëlsstraat.

'Chef licht'
“Je kunt me wel een van de hoofd-versierders noemen”, zegt hij met gepaste trots. “Maar ik heb ook veel hulp ontvangen. Als ik aankondigde dat ik bij mensen voor hun huis de boom ging versieren, kwamen ze me vaak helpen met verlengsnoeren. Ook de jeugd was zeer behulpzaam, hielden bijvoorbeeld de ladder vast als ik verlichting op hoogte moest ophangen.”

Van Wingerden heeft uiteindelijk twee volle weken meegeholpen om de straat te versieren. “Ik vond het idee van Daisy en mede-buurtbewoners zó leuk en help er graag aan mee. Het leukste vind ik dat mensen me zo graag meehelpen. Ze komen naar buiten, maken een praatje met je en zijn heel behulpzaam. Heel leuk.”

Brengt de buurt samen
Volgens Daisy de Tree is de diepere betekenis van de kerststraat en het bijbehorende kerstfeest dat mensen weer meer de verbinding zoeken met elkaar. “Mensen kenden elkaar niet meer, bepaalde mensen wisten niet eens wie hun buren waren. Door nu dit kerstfeest te organiseren, met alle voorbereidingen van dien, kunnen deze mensen de verbinding met elkaar weer opzoeken.”

En Kees? Die ruimt na kerst gewoon zijn versieringen weer op en zal deze volgend jaar met hetzelfde plezier weer ophangen. “Ik kijk er enorm naar uit om het volgend jaar weer te doen. Aan het enthousiasme van de mensen zal het niet liggen, dat zie je wel aan hoe behulpzaam ze zijn."

Bekijk hieronder de kerststraat in onze videoreportage.

Lees meer over:

|

Lees ook

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.