gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overtollig museumwaar? Museum 40/45 zet het (nog steeds) op Marktplaats

Opnieuw, of eigenlijk nog steeds, staan er de afgelopen weken spullen uit Museum 40/45 op Marktplaats. Iets wat 'niet had mogen gebeuren' aldus de voorzitter in augustus vorig jaar. Arnold Leevenson van Stichting Bunkerbehoud Dordrecht vindt het niet kunnen en laat ons in de bunker in Willemsdorp de (geprinte) advertenties zien met bodemvondsten, mortieren, messen en geweren. "Sommige dingen vallen gewoon onder de wapenwet. Dat mag dan niet op Marktplaats aangeboden worden."

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Inmiddels zijn de meeste advertenties er alweer afgehaald. Wellicht na het ietwat sarcastische Facebookbericht van Stichting Bunkerbehoud Dordrecht van afgelopen maandag. "We houden dit al een paar maanden in de gaten en zien dus continue advertenties geplaatst worden. Steeds onder dezelfde naam, maar wel de locatie die verandert naar bijvoorbeeld Zwijndrecht of Waddinxveen."

Volgens Leevenson hebben de objecten een historische waarde en moeten die niet zomaar in handen komen van particuliere verzamelaars. "Mensen hebben dat niet met de intentie gegeven zodat het ooit op Martplaats of in de kringloop terecht zou komen. Het verdwijnt dan op een zolderkamer waar het niet meer voor publiek zichtbaar is."
Overtollige museumspullen
Musea zoals 40/45 hebben te kampen met heel veel spullen. Spullen die vaak gegeven worden door mensen die het bijvoorbeeld op hun zolder vinden. Het museum liet in augustus weten dat het om waardebepaling ging. "Het is zeker niet de bedoeling dat mensen zomaar de spullen kunnen kopen. We zijn geen handelshuis." Bij dat standpunt blijft het museum nu ook.

Ook Stichting Bunkerbehoud heeft weleens last van te veel spullen, sowieso in mindere mate dan Museum 1940-1945 dat al tientallen jaren bezig is in tegenstelling tot de vrijwilligers van de bunker. "Wij zoeken een alternatief en dat zijn dan vaak andere musea. Daarna kijk je pas of het bij een particuliere verzamelaar onder kan brengen"

Nieuw bestuur, nieuwe inrichting
Het museum laat weten dat het naast waardebepaling, ook een manier is om in contact te komen met eventueel geïnteresseerde verzamelaars. Het gaat vooral om spullen van voor of na de tweede wereldoorlog en zij krijgen niet een plekje in het vernieuwde museum.

Momenteel is het museum aan de Voorstraat met een nieuw bestuur zijn collectie opnieuw aan het inrichten. Zij hopen eind februari al open te gaan voor publiek. Vrijdag neemt RTV Dordrecht daar alvast een kijkje.

Lees ook

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.