Dordrecht, Netherlands

Overvallen kasbeheerder wil camera's installeren

Jan Ligtenberg blijft in zijn huisje wonen aan de Rijksstraatweg. De beheerder van de naastgelegen stadslandbouwkas De Grote Beer is dinsdagnacht overvallen. Daarbij werd hij vastgebonden en kreeg een doek over zijn ogen.
Peter Tromp | 8 juni 2017 18:00 | Aangepast op 8 juni 2017 18:00
Anti-kraakbewoner Ligtenberg werd in de nacht van maandag op dinsdag overlopen door drie mannen. Ze bonden hem vast op een stoel en gooiden een doek over zijn hoofd. Eén van hen bleef bij hem. De andere twee haalden zijn huis overhoop. Daarbij vroegen ze om wiet. Jan had twee zakjes wiet voor eigen gebruik. Dat was lang niet de hoeveelheid die de mannen dachten te vinden.

Buren hoorden Jan roepen

De mannen doorzochten ook een deel van de stadslandbouwkas en braken een caravan open. Na enige tijd gingen ze er vandoor. Jan bleef vastgebonden achter. Het lukte hem om met zijn kin en neus het hendeltje van een raam te ontgrendelen. Hij riep om hulp. Twee mensen in een naburige camper hoorden hem en maakten hem los en belden de politie.

Al eerder slachtoffer

Jan vermoedt een verband tussen deze overval en een inbraak van vier jaar geleden. Toen namen ze veel spullen mee, waaronder iPads, telefoons, fototoestellen, een elektrische fiets en 2000 euro. De helft van dat geld was van de vrijwilligers van de kas. Daar hadden ze een half jaar voor gewerkt. De inbrekers zouden toen een weegschaal hebben zien staan met zakjes. De weegschaal wordt gebruikt voor het wegen van zaden voor de kas. De inbrekers dachten waarschijnlijk dat er wiet werd verbouwd en tipten de overvallers die Jan zo te grazen namen.

Camera's

Jan wil camera'a installeren, zodat toekomstige overvallers in ieder geval worden gefilmd. Probleem is dat Jan vrijwel niets meer heeft. Zelfs de sleutel van zijn voordeur namen de overvallers mee.

Onderzoek in volle gang

Een in overvallen gespecialiseerd politieteam uit Rotterdam is bezig om de daders te vinden. Volgens Jan spreken de overvallers een taal die lijkt op Frans. Maar hij kon ze niet verstaan.

De Grote Beer

In stadslandbouwkas De Grote Beer wordt door vrijwilligers groente verbouwd voor voornamelijk de voedselbank. Een deel wordt in de kas verkocht. Dat levert weinig geld op. De kas mag ant-kraak worden gebruikt tot hij moet worden gesloopt voor de aanleg van bedrijventerrein Dordtse Kil 4.

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...