gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pand industrieterrein Dordrecht zwaar beschadigd na uitslaande brand

7c7e347c4470367f4673474407af724d

"Er dwarrelt hier een soort wit piepschuim. De plassen water zie je nog liggen, alles is zwart". Bij een bedrijfsverzamelgebouw aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht heeft in de nacht van maandag op dinsdag een grote uitslaande brand gewoed.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De schade is de volgende ochtend goed zichtbaar. Het gebouw staat aan het begin van industrieterrein Dordtse Kil II. Zeker zes bedrijven hebben schade opgelopen, waarvan het onderkomen van drie bedrijven zwaar beschadigd is. Deze bedrijfsruimten kunnen voor langere tijd niet worden gebruikt.

"Het is een flink pand. Het achterste gedeelte is volledig uitgebrand", ziet RTV Rijnmond verslaggever Maikel Coomans dinsdagochtend. "Alles wat binnen stond, ligt nu buiten op straat." In het uitgebrande gedeelte zou pas sinds kort een schoonmaakbedrijf zitten.

Naast het getroffen deel zit een hoveniersbedrijf. "We hebben hier wat houtwerk staan dat we bewerken", vertelt een van de werknemers die dinsdagochtend eventjes naar binnen mag om wat werkmateriaal te pakken. "De hitte voel je hier nog wel. Alles is behoorlijk nat, de kruiwagens zijn voor de helft gevuld. Ik schrik hier wel van. Het ziet er niet best uit zo."

De brandweer had het vuur dinsdagochtend rond 03:00 uur onder controle. Het nablussen heeft nog een tijd geduurd. Wat de oorzaak is geweest van de brand, is nog niet duidelijk. De brandweer is een onderzoek gestart.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.