gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pand industrieterrein Dordrecht zwaar beschadigd na uitslaande brand

7c7e347c4470367f4673474407af724d

"Er dwarrelt hier een soort wit piepschuim. De plassen water zie je nog liggen, alles is zwart". Bij een bedrijfsverzamelgebouw aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht heeft in de nacht van maandag op dinsdag een grote uitslaande brand gewoed.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De schade is de volgende ochtend goed zichtbaar. Het gebouw staat aan het begin van industrieterrein Dordtse Kil II. Zeker zes bedrijven hebben schade opgelopen, waarvan het onderkomen van drie bedrijven zwaar beschadigd is. Deze bedrijfsruimten kunnen voor langere tijd niet worden gebruikt.

"Het is een flink pand. Het achterste gedeelte is volledig uitgebrand", ziet RTV Rijnmond verslaggever Maikel Coomans dinsdagochtend. "Alles wat binnen stond, ligt nu buiten op straat." In het uitgebrande gedeelte zou pas sinds kort een schoonmaakbedrijf zitten.

Naast het getroffen deel zit een hoveniersbedrijf. "We hebben hier wat houtwerk staan dat we bewerken", vertelt een van de werknemers die dinsdagochtend eventjes naar binnen mag om wat werkmateriaal te pakken. "De hitte voel je hier nog wel. Alles is behoorlijk nat, de kruiwagens zijn voor de helft gevuld. Ik schrik hier wel van. Het ziet er niet best uit zo."

De brandweer had het vuur dinsdagochtend rond 03:00 uur onder controle. Het nablussen heeft nog een tijd geduurd. Wat de oorzaak is geweest van de brand, is nog niet duidelijk. De brandweer is een onderzoek gestart.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.