gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pand industrieterrein Dordrecht zwaar beschadigd na uitslaande brand

7c7e347c4470367f4673474407af724d

"Er dwarrelt hier een soort wit piepschuim. De plassen water zie je nog liggen, alles is zwart". Bij een bedrijfsverzamelgebouw aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht heeft in de nacht van maandag op dinsdag een grote uitslaande brand gewoed.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De schade is de volgende ochtend goed zichtbaar. Het gebouw staat aan het begin van industrieterrein Dordtse Kil II. Zeker zes bedrijven hebben schade opgelopen, waarvan het onderkomen van drie bedrijven zwaar beschadigd is. Deze bedrijfsruimten kunnen voor langere tijd niet worden gebruikt.

"Het is een flink pand. Het achterste gedeelte is volledig uitgebrand", ziet RTV Rijnmond verslaggever Maikel Coomans dinsdagochtend. "Alles wat binnen stond, ligt nu buiten op straat." In het uitgebrande gedeelte zou pas sinds kort een schoonmaakbedrijf zitten.

Naast het getroffen deel zit een hoveniersbedrijf. "We hebben hier wat houtwerk staan dat we bewerken", vertelt een van de werknemers die dinsdagochtend eventjes naar binnen mag om wat werkmateriaal te pakken. "De hitte voel je hier nog wel. Alles is behoorlijk nat, de kruiwagens zijn voor de helft gevuld. Ik schrik hier wel van. Het ziet er niet best uit zo."

De brandweer had het vuur dinsdagochtend rond 03:00 uur onder controle. Het nablussen heeft nog een tijd geduurd. Wat de oorzaak is geweest van de brand, is nog niet duidelijk. De brandweer is een onderzoek gestart.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.