Dordrecht, Netherlands

Pannenkoeken eten bij molen Kyck over den Dyck

Pannenkoeken van zelfgemaakte meel en een zogeheten hekwigje voor in je woonkamer. Alles om geld op te halen voor molen Kyck over den Dyck aan de Noordendijk. Met die pannenkoeken gaan we de molen redden¨, vertelt Meta Bosch, molenaar in opleiding, enthousiast.
Stephanie Roggekamp | 20 juli 2021 09:00 | Aangepast op 20 juli 2021 09:00
Zaterdag was er binnen twee uur al één kilo van het eigen gemaakte meel doorheen gebakken. ¨Je krijgt er gewoon energie van om dit te doen¨, zegt ze. ¨Vanmorgen kwam er bijvoorbeeld een jongetje uit de buurt naar ons toe. Hij zag dat we de tent gingen opbouwen en vroeg wat we gingen doen. Uiteindelijk heeft hij de ballonnen opgeblazen en was hij onze pannenkoeken proever.¨ Bosch vindt het leuk om op deze manier weer contact met de buurt te krijgen, vooral na al die coronamaanden.


Naast de pannenkoeken werden er ook oude hekwigjes verkocht om geld voor de restauratie op te halen. ¨Die dingen lopen echt hard¨, zegt Bosch. Voorafgaand aan de dag kwamen er via social media al verschillende aanvragen binnen voor die houten plankjes. ¨Het is toch een uniek stukje molen. Dat is toch fantastisch?¨

Hekwigjes zijn er om de wieken en de heklatten vast te zetten. ¨Momenteel liggen de wieken eraf. De heklatten, waar de wieken van gemaakt zijn, liggen al op de stelling. Als we straks de wieken er weer optuigen, moeten ze vastgezet worden met nieuwe hekwigjes¨, zo legt de molenaar, Marc van der Wulp, uit.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...