gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pannenkoeken eten bij molen Kyck over den Dyck

Pannenkoeken van zelfgemaakte meel en een zogeheten hekwigje voor in je woonkamer. Alles om geld op te halen voor molen Kyck over den Dyck aan de Noordendijk. Met die pannenkoeken gaan we de molen redden¨, vertelt Meta Bosch, molenaar in opleiding, enthousiast.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Zaterdag was er binnen twee uur al één kilo van het eigen gemaakte meel doorheen gebakken. ¨Je krijgt er gewoon energie van om dit te doen¨, zegt ze. ¨Vanmorgen kwam er bijvoorbeeld een jongetje uit de buurt naar ons toe. Hij zag dat we de tent gingen opbouwen en vroeg wat we gingen doen. Uiteindelijk heeft hij de ballonnen opgeblazen en was hij onze pannenkoeken proever.¨ Bosch vindt het leuk om op deze manier weer contact met de buurt te krijgen, vooral na al die coronamaanden.


Naast de pannenkoeken werden er ook oude hekwigjes verkocht om geld voor de restauratie op te halen. ¨Die dingen lopen echt hard¨, zegt Bosch. Voorafgaand aan de dag kwamen er via social media al verschillende aanvragen binnen voor die houten plankjes. ¨Het is toch een uniek stukje molen. Dat is toch fantastisch?¨

Hekwigjes zijn er om de wieken en de heklatten vast te zetten. ¨Momenteel liggen de wieken eraf. De heklatten, waar de wieken van gemaakt zijn, liggen al op de stelling. Als we straks de wieken er weer optuigen, moeten ze vastgezet worden met nieuwe hekwigjes¨, zo legt de molenaar, Marc van der Wulp, uit.

Lees ook

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.