gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pap gaat door met vuurwerkverkoop

Het tuincentrum aan de Lindelaan in Dubbeldam is inmiddels gesloopt. Toch gaat Pap verder met de jaarlijkse verkoop van vuurwerk. Er is een nieuw pand aan de Jan Valsterweg. Dat is het bedrijventerreintje tegenover het Wellant College.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Dit is gewoon een kantoorpand", zegt Leo Pap van Vuurwerk Pap, "We hebben het helemaal verbouwd om aan alle eisen te voldoen". Op de begane grond is een verkoopruimte met een enorme balie. Daarachter liggen drie " bunkers"; ruimtes waar het vuurwerk komt te liggen. In het pand zijn extra brandvertragende deuren geplaatst en een sprinklerinstallatie. Vooral dat laatste was duur.

"De marges staan onder druk en de veiligheidseisen worden steeds strenger. Dat kost veel geld", zegt Pap. De verbouwing is dan ook niet alleen voor die drie dagen van dit jaar waarop vuurwerk mag worden verkocht. "Als je het voor één keer doet, kan je het beter niet doen. We hopen hier minimaal een aantal jaren vooruit te kunnen."

Volgens Pap hebben de verscheidene vuurwerkverkopers in Dordrecht geen last van elkaar. Natuurlijk krijgt de rest meer klanten als Pap gewoon was gestopt. "Maar het kan ook te druk worden in de winkels en dat is ook niet goed", zegt hij.

Pap had de ingang van de winkel liever anders gezien. Een aanbouw kreeg hij niet op tijd rond. Daarom zet hij een tent voor de zaak om de wind en koude tegen te houden. Dan kan de overheaddeur gewoon naar beneden en de verwarming in de winkel aan.

Het is kort dag om alles op orde te krijgen, maar Pap ziet het allemaal gebeuren. Zaterdag is de zaak al open voor de voorverkoop. De daadwerkelijke verkoop vindt plaats op 28, 29 en 30 december. De laatste dag van het jaar zijn alle vuurwerkwinkels in Nederland dicht. Het is dan een zondag.

Lees ook

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.