gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pap gaat door met vuurwerkverkoop

Het tuincentrum aan de Lindelaan in Dubbeldam is inmiddels gesloopt. Toch gaat Pap verder met de jaarlijkse verkoop van vuurwerk. Er is een nieuw pand aan de Jan Valsterweg. Dat is het bedrijventerreintje tegenover het Wellant College.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Dit is gewoon een kantoorpand", zegt Leo Pap van Vuurwerk Pap, "We hebben het helemaal verbouwd om aan alle eisen te voldoen". Op de begane grond is een verkoopruimte met een enorme balie. Daarachter liggen drie " bunkers"; ruimtes waar het vuurwerk komt te liggen. In het pand zijn extra brandvertragende deuren geplaatst en een sprinklerinstallatie. Vooral dat laatste was duur.

"De marges staan onder druk en de veiligheidseisen worden steeds strenger. Dat kost veel geld", zegt Pap. De verbouwing is dan ook niet alleen voor die drie dagen van dit jaar waarop vuurwerk mag worden verkocht. "Als je het voor één keer doet, kan je het beter niet doen. We hopen hier minimaal een aantal jaren vooruit te kunnen."

Volgens Pap hebben de verscheidene vuurwerkverkopers in Dordrecht geen last van elkaar. Natuurlijk krijgt de rest meer klanten als Pap gewoon was gestopt. "Maar het kan ook te druk worden in de winkels en dat is ook niet goed", zegt hij.

Pap had de ingang van de winkel liever anders gezien. Een aanbouw kreeg hij niet op tijd rond. Daarom zet hij een tent voor de zaak om de wind en koude tegen te houden. Dan kan de overheaddeur gewoon naar beneden en de verwarming in de winkel aan.

Het is kort dag om alles op orde te krijgen, maar Pap ziet het allemaal gebeuren. Zaterdag is de zaak al open voor de voorverkoop. De daadwerkelijke verkoop vindt plaats op 28, 29 en 30 december. De laatste dag van het jaar zijn alle vuurwerkwinkels in Nederland dicht. Het is dan een zondag.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

fotoapuasdf

‘Ik stond op een berg’, toen belde FC Dordrecht en nu is Paul Nuijten hoofdtrainer

FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten en zijn voorganger Dirk Kuijt zijn allebei voetbaldieren, maar in hun loopbaan zit een wereld van verschil. “Mijn voetbalcarrière is niet noemenswaardig”, lacht de 33-jarige Brabander, die in een persoonlijk gesprek over zijn achtergrond, de reden voor zijn nieuwe avontuur en zijn eerste week vertelt.

11.07 03

FC Dordrecht onderuit in oefenduel van twee uur met Excelsior

FC Dordrecht heeft zaterdag de tweede oefennederlaag op rij geleden. Tegen provinciegenoot Excelsior bleek scoren, net als een week eerder tegen Feyenoord, een te grote opgave: 0-2.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.