gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pap gaat door met vuurwerkverkoop

Het tuincentrum aan de Lindelaan in Dubbeldam is inmiddels gesloopt. Toch gaat Pap verder met de jaarlijkse verkoop van vuurwerk. Er is een nieuw pand aan de Jan Valsterweg. Dat is het bedrijventerreintje tegenover het Wellant College.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Dit is gewoon een kantoorpand", zegt Leo Pap van Vuurwerk Pap, "We hebben het helemaal verbouwd om aan alle eisen te voldoen". Op de begane grond is een verkoopruimte met een enorme balie. Daarachter liggen drie " bunkers"; ruimtes waar het vuurwerk komt te liggen. In het pand zijn extra brandvertragende deuren geplaatst en een sprinklerinstallatie. Vooral dat laatste was duur.

"De marges staan onder druk en de veiligheidseisen worden steeds strenger. Dat kost veel geld", zegt Pap. De verbouwing is dan ook niet alleen voor die drie dagen van dit jaar waarop vuurwerk mag worden verkocht. "Als je het voor één keer doet, kan je het beter niet doen. We hopen hier minimaal een aantal jaren vooruit te kunnen."

Volgens Pap hebben de verscheidene vuurwerkverkopers in Dordrecht geen last van elkaar. Natuurlijk krijgt de rest meer klanten als Pap gewoon was gestopt. "Maar het kan ook te druk worden in de winkels en dat is ook niet goed", zegt hij.

Pap had de ingang van de winkel liever anders gezien. Een aanbouw kreeg hij niet op tijd rond. Daarom zet hij een tent voor de zaak om de wind en koude tegen te houden. Dan kan de overheaddeur gewoon naar beneden en de verwarming in de winkel aan.

Het is kort dag om alles op orde te krijgen, maar Pap ziet het allemaal gebeuren. Zaterdag is de zaak al open voor de voorverkoop. De daadwerkelijke verkoop vindt plaats op 28, 29 en 30 december. De laatste dag van het jaar zijn alle vuurwerkwinkels in Nederland dicht. Het is dan een zondag.

Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

thumvoorartikekl

Op deze school trapte WK-sensatie Summerville al vroeg een balletje: 'We zijn super trots!'

Glimmende gezichtjes van trots bij de leerlingen van basisschool De Meridiaan in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het schoolplein van de basisschool zal namelijk vanaf nu door het leven gaan als de Summervillestraat. Het heeft alles te maken de prestaties van Oranje-international en ex-FC Dordrecht-speler Crysencio Summerville. De aanvaller van Oranje zat namelijk een aantal jaren op de basisschool, en wordt nu dus geëerd.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.