gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pap gaat door met vuurwerkverkoop

Het tuincentrum aan de Lindelaan in Dubbeldam is inmiddels gesloopt. Toch gaat Pap verder met de jaarlijkse verkoop van vuurwerk. Er is een nieuw pand aan de Jan Valsterweg. Dat is het bedrijventerreintje tegenover het Wellant College.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Dit is gewoon een kantoorpand", zegt Leo Pap van Vuurwerk Pap, "We hebben het helemaal verbouwd om aan alle eisen te voldoen". Op de begane grond is een verkoopruimte met een enorme balie. Daarachter liggen drie " bunkers"; ruimtes waar het vuurwerk komt te liggen. In het pand zijn extra brandvertragende deuren geplaatst en een sprinklerinstallatie. Vooral dat laatste was duur.

"De marges staan onder druk en de veiligheidseisen worden steeds strenger. Dat kost veel geld", zegt Pap. De verbouwing is dan ook niet alleen voor die drie dagen van dit jaar waarop vuurwerk mag worden verkocht. "Als je het voor één keer doet, kan je het beter niet doen. We hopen hier minimaal een aantal jaren vooruit te kunnen."

Volgens Pap hebben de verscheidene vuurwerkverkopers in Dordrecht geen last van elkaar. Natuurlijk krijgt de rest meer klanten als Pap gewoon was gestopt. "Maar het kan ook te druk worden in de winkels en dat is ook niet goed", zegt hij.

Pap had de ingang van de winkel liever anders gezien. Een aanbouw kreeg hij niet op tijd rond. Daarom zet hij een tent voor de zaak om de wind en koude tegen te houden. Dan kan de overheaddeur gewoon naar beneden en de verwarming in de winkel aan.

Het is kort dag om alles op orde te krijgen, maar Pap ziet het allemaal gebeuren. Zaterdag is de zaak al open voor de voorverkoop. De daadwerkelijke verkoop vindt plaats op 28, 29 en 30 december. De laatste dag van het jaar zijn alle vuurwerkwinkels in Nederland dicht. Het is dan een zondag.

Lees ook

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

fotoman

Man steekt N3 over voor gevallen fiets en laat kinderen achter in auto op afrit

Een man heeft zaterdag een opzienbarende actie uitgehaald op de N3 bij Dordrecht. De bestuurder stak namelijk de weg over nadat een fiets van zijn auto was gevallen. Een langsrijdende weginspecteur greep halverwege in.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.