Dordrecht, Netherlands

Papendrecht en Molenwaard werken samen

Papendrecht en de gemeente Molenwaard intensiveren hun samenwerking. Beide colleges hebben een samenwerkingsagenda ondertekend.
Peter Tromp | 24 maart 2016 09:53 | Aangepast op 24 maart 2016 09:53
 De beide plaatsen gaan samenwerken op het terrein van toerisme en recreatie, de overgang van het stedelijk naar het landelijk gebied, de verkeersafwikkeling bij de A15, N3 en N214 en ze gaan gezamenlijk gebruikmaken van elkaars bijzondere opsporingsambtenaren (BOA's).


De samenwerking zou andere samenwerkingsverbanden niet in de weg zitten. Beide gemeentes noemen het een aanvulling. Papendrecht maakt deel uit van de Drechtsteden. Molenwaard is een fusiegemeente van Graafstroom, Liesveld en Nieuw Lekkerland.De eerste twee waren op zichzelf ook al fusiegemeenten. Molenwaard omvat een groot deel van de Alblasserwaard. In de gemeente liggen de voormalige plaatsen Oud-Alblas en Wijngaarden die grenzen aan Papendrecht

Lees ook

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...