gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrecht en Molenwaard werken samen

Papendrecht en de gemeente Molenwaard intensiveren hun samenwerking. Beide colleges hebben een samenwerkingsagenda ondertekend.

Peter Tromp |  | Aangepast op
 De beide plaatsen gaan samenwerken op het terrein van toerisme en recreatie, de overgang van het stedelijk naar het landelijk gebied, de verkeersafwikkeling bij de A15, N3 en N214 en ze gaan gezamenlijk gebruikmaken van elkaars bijzondere opsporingsambtenaren (BOA's).


De samenwerking zou andere samenwerkingsverbanden niet in de weg zitten. Beide gemeentes noemen het een aanvulling. Papendrecht maakt deel uit van de Drechtsteden. Molenwaard is een fusiegemeente van Graafstroom, Liesveld en Nieuw Lekkerland.De eerste twee waren op zichzelf ook al fusiegemeenten. Molenwaard omvat een groot deel van de Alblasserwaard. In de gemeente liggen de voormalige plaatsen Oud-Alblas en Wijngaarden die grenzen aan Papendrecht

Lees ook

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.