Dordrecht, Netherlands

Papendrecht wil 250 duizend euro uittrekken voor nieuw, modern skatepark

Een schets van het nieuwe skatepark Gemeente Papendrecht
De Papendrechtse gemeenteraad bespreekt volgende week het plan om het skatepark naast het Sportcentrum te verplaatsen naar het Oostpolderpark. Het nieuwe, moderne skatepark moet 250 duizend euro kosten.
Corrado Francke | 5 januari 2024 08:00 | Aangepast op 5 januari 2024 08:00
Een aantal initiatiefnemers heeft volgens RTV Papendrecht onderzoek gedaan naar dit idee en pleit voor een nieuw, modern skatepark op het hondenuitrenveld naast voetbalclub Drechtstreek. Het Papendrechtse gemeentebestuur steunt dit idee. Een modern skatepark zou volgens het college bijdragen aan de mentale en fysieke gezondheid.

De gemeente heeft gesprekken gevoerd met de huidige gebruikers van het veld en omliggende terreinen. Schietvereniging de Vrijheid is positief over het plan, maar VV Drechtstreek is teleurgesteld, want had het veld ooit willen gebruiken als pupillenveld. Dat mocht toen niet, omdat het veld als hondenuitrenveld gebruikt zou worden.

Hondenbezitters
Hondenbezitters uit de omgeving zijn tegen de komst van het skatepark. Behalve onvrede over het feit dat zij het uitrenveld kwijtraken, voelen zij angst voor hangjongeren en zwerfvuil. Ook de veiligheid in het park is een zorg: de hondenbezitters zeggen voor sociale controle te zorgen, maar denken dat deze plek straks zal worden gemeden. De hondenbezitters zijn overigens een petitie gestart, die ongeveer 200 handtekeningen heeft opgeleverd.
Het college zegt dat met dit initiatief ook deels wordt voorzien in de behoefte van de initiatiefnemers voor een BMX-baan destijds. “Zo kan in het ontwerp rekening worden gehouden met gebruik van BMX-fietsjes.”

Crowdfunding
Het college meldt in zijn brief aan de raad ook nog dat de initiatiefnemers willen bijdragen aan en zorgen voor ‘hun’ skatepark. “Dat doen zij door middel van sponsoring en crowdfunding.”

Het college denkt dat dit 2.000 euro zal opleveren. Men voegt daar aan toe: “Ook hebben we oog voor mogelijke subsidies, hoewel subsidietoekenning, hoogte van het bedrag en wanneer toegekend wordt onzeker is. We vragen aan waar mogelijk, wat kan bijdragen aan de dekking van de kosten.”

Participatietraject
Na het raadsbesluit in 2024 wil het college beginnen met het participatietraject met de skateparkbouwer en de jeugd. Parallel daaraan kan de projectorganisatie starten voor de voorbereiding van de bouw van het skatepark. Overigens denkt het college dat er geen bomen hoeven te verdwijnen voor de realisatie van het park, al is dat nog niet helemaal zeker.

Dit artikel verscheen ook op de website van onze mediapartner RTV Papendrecht.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...