Foto ter illustratie
PexelsEen woning in de Papendrechtse wijk Middenpolder moet voor zes maanden dicht. Het huis zorgde volgens de gemeente al lange tijd voor overlast: zo werd er bij een controle eerder illegale prostitutie aangetroffen en waren er signalen van mogelijke drugshandel.
Burgemeester Margreet van Driel heeft de woning afgelopen dinsdag voor zes maanden laten sluiten, omdat er al langere tijd meldingen binnenkwamen en de situatie niet verbeterde. “In sommige gevallen zijn bestuurlijke maatregelen noodzakelijk, zoals het sluiten van een woning, om voortzetting van criminaliteiten en aanhoudende overlast tegen te gaan”, aldus de burgemeester.
De prostitutiecontrole was al op 20 februari. Naast de sekswerker die zonder vergunning werkte werden toen ook hard- en softdrugs en een wapen gevonden.
De gemeente Papendrecht benadrukt het belang van het melden van misstanden. “Het melden van criminaliteit en overlast helpt ons. Zo kunnen we samen onze gemeente veiliger maken”, aldus de burgemeester. Dat kan bij spoed via 112. Als er geen spoed is, kan de politie ingeschakeld worden via 0900-8844 of kan melding gedaan worden bij de gemeente. Ook anoniem melding maken is een optie, via Meld Misdaad Anoniem.