gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeerkaartje nu echt verplicht

Automobilisten die maximaal 24 uur gratis parkeren op de terreinen aan de Weeskinderendijk en bij het Energiehuis, moeten voortaan toch echt een kaartje trekken uit de parkeerautomaat.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De gemeente had verzuimd dit in de parkeerverordening op te nemen. Uit een rechterlijke uitspraak bleek dat bekeuringen die daarvoor uitgedeeld werden onterecht zijn. De parkeerverordening wordt nu gewijzigd.

Zonder kaartje is het voor de parkeercontroleurs niet duidelijk hoe lang de auto al geparkeerd staat. De gemeente wil tegengaan dat automobilisten de auto wekenlang laten staan en daarmee parkeerplekken bezet houden. Deze situaties deden zich in het verleden voor met bijvoorbeeld wrakauto’s, campers en vakantiegangers die bij de parkeerterreinen op de bus stapten.

Automobilisten die een dagje willen winkelen of een voorstelling in het Energiehuis willen bijwonen hebben dus niets te vrezen als een kaartje met het bedrag 0,00 achter de voorruit ligt.

Lees ook

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

ambulance

Kind met spoedtransport naar ziekenhuis na ongeluk met vrachtwagen

Een moeder en kind zijn dinsdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een vrachtwagen in Ridderkerk. Het kind is met een spoedtransport naar het ziekenhuis gebracht, laat een woordvoerder van de politie weten.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

kartondorp

Oude dozen krijgen nieuwe functie tijdens KartonDorp

De Grote Kerk, een restaurant, een huis of een taart gebouwd van oude dozen. Kinderen kunnen deze week hun creativiteit de vrije loop laten tijdens de tweede editie van KartonDorp in Dordrecht. “Het is echt een oefening in bouwen met wat er voor handen is.”

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''