gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeren verder gedigitaliseerd

74bd52cb43bf00467c1113e0d78bf631.jpg

Kentekenparkeren. Het is de volgende stap in het digitaliseringsproces van het parkeren. Een parkeerder voert zijn of haar kenteken in en that’s it.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er hoeft geen parkeerbonnetje meer in de auto te worden gelegd. En de controle kan volledig met scanauto’s worden uitgevoerd. Het spaart tijd van de parkeerder en van de parkeerwacht.

Omdat de parkeerder niet meer terug hoeft naar de auto kunnen de automaten ook verder van elkaar staan. Er zijn er dus minder nodig. In plaats van de huidige 197 kan de gemeente het met 55 minder af. Maar omdat het invoeren van het kenteken mogelijk iets meer tijd kost, worden er op drukke punten een aantal extra geplaatst. En er worden er 13 op een logischer plek neergezet.

Alle automaten worden overigens wel omgebouwd. Die 55 dienen als reserve. Voor de ombouw vraagt het college een investeringskrediet van €500.000. Als dat wordt toegezegd kan de ombouw beginnen en moet dan rond begin november zijn afgerond.

De kentekens worden onder beheer van de RDW versleuteld opgeslagen. Ze worden alleen gebruikt om te controleren of er inderdaad is betaald en bij afhandeling van bezwaarschriften. Na 90 dagen worden ze gewist.

Andere steden maken er al langer gebruik van. In Rotterdam, Amsterdam en Delft al jaren. Maar ook Utrecht, Breda en Leiden zijn er toe overgegaan.

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Drenkeling gered uit zwemplas, traumahelikopter opgeroepen

Een drenkeling is woensdag gered uit de Dordtse zwemplas De Merwelanden. Het slachtoffer is volgens een politiewoordvoerder gereanimeerd en in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.