Dordrecht, Netherlands

Parkeren verder gedigitaliseerd

Kentekenparkeren. Het is de volgende stap in het digitaliseringsproces van het parkeren. Een parkeerder voert zijn of haar kenteken in en that’s it.
Gert van der Steen | 5 juli 2018 17:23 | Aangepast op 5 juli 2018 17:23
Er hoeft geen parkeerbonnetje meer in de auto te worden gelegd. En de controle kan volledig met scanauto’s worden uitgevoerd. Het spaart tijd van de parkeerder en van de parkeerwacht.

Omdat de parkeerder niet meer terug hoeft naar de auto kunnen de automaten ook verder van elkaar staan. Er zijn er dus minder nodig. In plaats van de huidige 197 kan de gemeente het met 55 minder af. Maar omdat het invoeren van het kenteken mogelijk iets meer tijd kost, worden er op drukke punten een aantal extra geplaatst. En er worden er 13 op een logischer plek neergezet.

Alle automaten worden overigens wel omgebouwd. Die 55 dienen als reserve. Voor de ombouw vraagt het college een investeringskrediet van €500.000. Als dat wordt toegezegd kan de ombouw beginnen en moet dan rond begin november zijn afgerond.

De kentekens worden onder beheer van de RDW versleuteld opgeslagen. Ze worden alleen gebruikt om te controleren of er inderdaad is betaald en bij afhandeling van bezwaarschriften. Na 90 dagen worden ze gewist.

Andere steden maken er al langer gebruik van. In Rotterdam, Amsterdam en Delft al jaren. Maar ook Utrecht, Breda en Leiden zijn er toe overgegaan.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...