gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeren verder gedigitaliseerd

74bd52cb43bf00467c1113e0d78bf631

Kentekenparkeren. Het is de volgende stap in het digitaliseringsproces van het parkeren. Een parkeerder voert zijn of haar kenteken in en that’s it.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er hoeft geen parkeerbonnetje meer in de auto te worden gelegd. En de controle kan volledig met scanauto’s worden uitgevoerd. Het spaart tijd van de parkeerder en van de parkeerwacht.

Omdat de parkeerder niet meer terug hoeft naar de auto kunnen de automaten ook verder van elkaar staan. Er zijn er dus minder nodig. In plaats van de huidige 197 kan de gemeente het met 55 minder af. Maar omdat het invoeren van het kenteken mogelijk iets meer tijd kost, worden er op drukke punten een aantal extra geplaatst. En er worden er 13 op een logischer plek neergezet.

Alle automaten worden overigens wel omgebouwd. Die 55 dienen als reserve. Voor de ombouw vraagt het college een investeringskrediet van €500.000. Als dat wordt toegezegd kan de ombouw beginnen en moet dan rond begin november zijn afgerond.

De kentekens worden onder beheer van de RDW versleuteld opgeslagen. Ze worden alleen gebruikt om te controleren of er inderdaad is betaald en bij afhandeling van bezwaarschriften. Na 90 dagen worden ze gewist.

Andere steden maken er al langer gebruik van. In Rotterdam, Amsterdam en Delft al jaren. Maar ook Utrecht, Breda en Leiden zijn er toe overgegaan.

Lees ook

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.