gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeren verder gedigitaliseerd

74bd52cb43bf00467c1113e0d78bf631

Kentekenparkeren. Het is de volgende stap in het digitaliseringsproces van het parkeren. Een parkeerder voert zijn of haar kenteken in en that’s it.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er hoeft geen parkeerbonnetje meer in de auto te worden gelegd. En de controle kan volledig met scanauto’s worden uitgevoerd. Het spaart tijd van de parkeerder en van de parkeerwacht.

Omdat de parkeerder niet meer terug hoeft naar de auto kunnen de automaten ook verder van elkaar staan. Er zijn er dus minder nodig. In plaats van de huidige 197 kan de gemeente het met 55 minder af. Maar omdat het invoeren van het kenteken mogelijk iets meer tijd kost, worden er op drukke punten een aantal extra geplaatst. En er worden er 13 op een logischer plek neergezet.

Alle automaten worden overigens wel omgebouwd. Die 55 dienen als reserve. Voor de ombouw vraagt het college een investeringskrediet van €500.000. Als dat wordt toegezegd kan de ombouw beginnen en moet dan rond begin november zijn afgerond.

De kentekens worden onder beheer van de RDW versleuteld opgeslagen. Ze worden alleen gebruikt om te controleren of er inderdaad is betaald en bij afhandeling van bezwaarschriften. Na 90 dagen worden ze gewist.

Andere steden maken er al langer gebruik van. In Rotterdam, Amsterdam en Delft al jaren. Maar ook Utrecht, Breda en Leiden zijn er toe overgegaan.

Lees ook

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

Jens foto met 2 ouderen

Jens (22) woont tussen de ouderen: ‘Ontzettend leuk, ik geniet ervan’

Als jongere in een seniorencomplex wonen, voor Jens is het de werkelijkheid. Hij woont in het Sterrenwiel in Sterrenburg met korting, op voorwaarde dat hij vrijwilligerswerk doet voor de senioren. “Ondanks mijn aarzelingen aan het begin ben ik blij dat hij er is”, zegt bewoner Gerard van Ek.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.