gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeren verder gedigitaliseerd

74bd52cb43bf00467c1113e0d78bf631

Kentekenparkeren. Het is de volgende stap in het digitaliseringsproces van het parkeren. Een parkeerder voert zijn of haar kenteken in en that’s it.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Er hoeft geen parkeerbonnetje meer in de auto te worden gelegd. En de controle kan volledig met scanauto’s worden uitgevoerd. Het spaart tijd van de parkeerder en van de parkeerwacht.

Omdat de parkeerder niet meer terug hoeft naar de auto kunnen de automaten ook verder van elkaar staan. Er zijn er dus minder nodig. In plaats van de huidige 197 kan de gemeente het met 55 minder af. Maar omdat het invoeren van het kenteken mogelijk iets meer tijd kost, worden er op drukke punten een aantal extra geplaatst. En er worden er 13 op een logischer plek neergezet.

Alle automaten worden overigens wel omgebouwd. Die 55 dienen als reserve. Voor de ombouw vraagt het college een investeringskrediet van €500.000. Als dat wordt toegezegd kan de ombouw beginnen en moet dan rond begin november zijn afgerond.

De kentekens worden onder beheer van de RDW versleuteld opgeslagen. Ze worden alleen gebruikt om te controleren of er inderdaad is betaald en bij afhandeling van bezwaarschriften. Na 90 dagen worden ze gewist.

Andere steden maken er al langer gebruik van. In Rotterdam, Amsterdam en Delft al jaren. Maar ook Utrecht, Breda en Leiden zijn er toe overgegaan.

Lees ook

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.