gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pascalle wint Dordtse Pitch Night met mobiele schoonheidssalon

4d784c5a063d8a7204d893325128d307

Hoe doe je je make-up als je blind bent? Hoe zorg je goed voor jezelf met een lichamelijke beperking? Schoonheidsspecialiste Pascalle Wubben heeft daar een oplossing voor gevonden en won daarmee 1000 euro bij de Dordtse Pitch Night.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Pascalle bedacht een mobiele schoonheidssalon voor mensen met een beperking. Naast het realiseren van deze 'Beauty Bus' gaat ze het geld gebruiken om een cursus gebarentaal te volgen, en om haar eerste verzorgingsproducten aan te schaffen.

“Niemand denkt erover na dat iedereen een beperking kan krijgen”, vertelt Pascalle. Dan kunnen de dagelijkse handelingen, zoals haren wassen, erg moeilijk worden. “Ik zou daarom ook graag een productenlijn op de markt willen brengen voor bijvoorbeeld mensen die blind of slechtziend zijn.”

Een schoonheidssalon voor mensen met een beperking is er volgens Pascalle nog niet. “Als je op Google zoekt, krijg je alleen beautysalons met brede gangpaden. Maar dan ben je er nog niet.” Pascalle hoopt in de toekomst rond te rijden in haar mobiele schoonheidssalon en mensen met elke vorm van beperking te helpen.

Pitch Night

De Pitch Night die Pascalle won werd op 8 oktober georganiseerd door R-Newt en de Bibliotheek AanZet voor hun project Next Up. Hiermee willen ze jongeren een steuntje in de rug geven en aanmoedigen iets te ondernemen, juist tijdens deze coronacrisis.

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.