gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pascalle wint Dordtse Pitch Night met mobiele schoonheidssalon

4d784c5a063d8a7204d893325128d307

Hoe doe je je make-up als je blind bent? Hoe zorg je goed voor jezelf met een lichamelijke beperking? Schoonheidsspecialiste Pascalle Wubben heeft daar een oplossing voor gevonden en won daarmee 1000 euro bij de Dordtse Pitch Night.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Pascalle bedacht een mobiele schoonheidssalon voor mensen met een beperking. Naast het realiseren van deze 'Beauty Bus' gaat ze het geld gebruiken om een cursus gebarentaal te volgen, en om haar eerste verzorgingsproducten aan te schaffen.

“Niemand denkt erover na dat iedereen een beperking kan krijgen”, vertelt Pascalle. Dan kunnen de dagelijkse handelingen, zoals haren wassen, erg moeilijk worden. “Ik zou daarom ook graag een productenlijn op de markt willen brengen voor bijvoorbeeld mensen die blind of slechtziend zijn.”

Een schoonheidssalon voor mensen met een beperking is er volgens Pascalle nog niet. “Als je op Google zoekt, krijg je alleen beautysalons met brede gangpaden. Maar dan ben je er nog niet.” Pascalle hoopt in de toekomst rond te rijden in haar mobiele schoonheidssalon en mensen met elke vorm van beperking te helpen.

Pitch Night

De Pitch Night die Pascalle won werd op 8 oktober georganiseerd door R-Newt en de Bibliotheek AanZet voor hun project Next Up. Hiermee willen ze jongeren een steuntje in de rug geven en aanmoedigen iets te ondernemen, juist tijdens deze coronacrisis.

Lees ook

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

yv202662293A08770

Eerste training FC Dordrecht op de dag van afscheid Kuijt: ‘Via de voordeur naar buiten’

Op de dag dat FC Dordrecht weer terug op het trainingsveld was, nam hoofdtrainer Dirk Kuijt afscheid aan de Krommedijk. De deal is namelijk rond: Kuijt gaat als assistent-trainer bij zijn oude club Fenerbahçe aan de slag. “Dat is dan ook de voetballerij, dan moet je weer doorschakelen.”