gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Pascalle wint Dordtse Pitch Night met mobiele schoonheidssalon

4d784c5a063d8a7204d893325128d307

Hoe doe je je make-up als je blind bent? Hoe zorg je goed voor jezelf met een lichamelijke beperking? Schoonheidsspecialiste Pascalle Wubben heeft daar een oplossing voor gevonden en won daarmee 1000 euro bij de Dordtse Pitch Night.

Emma Meijer |  | Aangepast op
Pascalle bedacht een mobiele schoonheidssalon voor mensen met een beperking. Naast het realiseren van deze 'Beauty Bus' gaat ze het geld gebruiken om een cursus gebarentaal te volgen, en om haar eerste verzorgingsproducten aan te schaffen.

“Niemand denkt erover na dat iedereen een beperking kan krijgen”, vertelt Pascalle. Dan kunnen de dagelijkse handelingen, zoals haren wassen, erg moeilijk worden. “Ik zou daarom ook graag een productenlijn op de markt willen brengen voor bijvoorbeeld mensen die blind of slechtziend zijn.”

Een schoonheidssalon voor mensen met een beperking is er volgens Pascalle nog niet. “Als je op Google zoekt, krijg je alleen beautysalons met brede gangpaden. Maar dan ben je er nog niet.” Pascalle hoopt in de toekomst rond te rijden in haar mobiele schoonheidssalon en mensen met elke vorm van beperking te helpen.

Pitch Night

De Pitch Night die Pascalle won werd op 8 oktober georganiseerd door R-Newt en de Bibliotheek AanZet voor hun project Next Up. Hiermee willen ze jongeren een steuntje in de rug geven en aanmoedigen iets te ondernemen, juist tijdens deze coronacrisis.

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.